Lidé z Varnsdorfu se sešli před Úřadem vlády

Do Prahy se dnes přesunuly demonstrace lidí ze Šluknovského výběžku. Několik desítek obyvatel Varnsdorfu protestovalo proti obrácené diskriminaci a nečinnosti vlády. Demonstranti došli z Palackého náměstí až před Strakovu akademii. Cestu se jim snažila překazit skupina pražských anarchistů, jednoho policisté zatkli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrující z Varnsdorfu před Úřadem vlády v Praze | Zdroj: ČTK

Asi 40 až 50 anarchistů a 50 až 60 Varnsdorfanů se dnes sešlo na Palackého náměstí v Praze. Policisté a členové antikonfliktního týmu obě skupiny oddělovali.

Ozývaly se výkřiky a hádky, obě strany si navzájem vysvětlovaly svůj postoj k situaci s nepřizpůsobivými občany v severních Čechách.

Varnsdorfští občané zdůrazňovali, že nejsou rasisté. Nemají prý problémy se starými Romy, ale vadí jim mladí, kteří nepracují. Antifašistům naopak vadilo házení Romů do jednoho pytle a poštvávání proti určité skupině obyvatelstva.

Protestující z Varnsdorfu se pak vydali na pochod k Úřadu vlády, kde pokračovali v demonstraci. Od antifašistů je oddělovali těžkooděnci.

Skupinu obyvatel z Varnsdorfu doprovázeli na pochodu pravicoví radikálové, členové dělnické strany a provokatéři, kteří se snažili využít situaci ve svůj prospěch. Varnsdorfané ale opakovali, že nejsou rasisté, přítomnost radikálů jim ale prý nevadila.

Demonstrace skončila v 18 hodin, obyvatele Varnsdorfu odvezl domů autobus.

Alžběta Havlová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme