Lidé ze Studénky nechtějí zrušit problematický železniční přejezd, jednat o tom budou v Praze

Zástupci Studénky na Novojičínsku dnes míří do Prahy na ministerstvo dopravy. Jednat chtějí o problematickém železničním přejezdu. Ministr Daniel Ťok z hnutí ANO totiž navrhl zrušení přejezdu, kde naposledy před dvěma týdny zůstal stát kamion mezi závorami a odjel tři vteřiny před průjezdem vlaku. Lidé ze Studénky ale zrušení přejezdu odmítají.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přejezd ve Studénce, na kterém narazilo Pendolino do kamionu

Přejezd ve Studénce, na kterém narazilo Pendolino do kamionu | Foto: Kateřina Daňková

„Doufám, že to nezruší. Musel bych pak objíždět celou Studénku,“ říká pan Stanislav, který bydlí v nedalekých Albrechtičkách a denně dojíždí na kole do práce, kterou má hned u nádraží.

Z nápadu zrušit přejezd není nadšený. Pamatuje si třeba, jak železničáři místo opravovali. Musel tehdy do práce našlapat asi o čtyři kilometry více.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zástupci Studénky budou jednat na ministerstvu dopravy o problematickém železničním přejezdu

Stejně to vidí i paní Alena. Dlouhé čekání tady na přejezdu jí sice vadí, kdyby tudy ale auta nesměla jezdit, provoz by se přesunul více do města a auta by projížděla centrálním sídlištěm.

„Bydlím na sídlišti a určitě by se mi to nelíbilo, bezpečnost, hluk a auto za autem, město by se vlastně změnilo v dopravní špičku,“ říká.

Podobný názor mají i radní. Zástupci města se tak dnes v 17 hodin sejdou s lidmi z ministerstva dopravy. Předložit jim chtějí pádné argumenty, proč jsou a v případném správním řízení i budou proti zrušení přejezdu.

„I nákladní doprava by se nám dostala do centra, lidé z části Studénky 1 by cestovali do lokality nádraží o 10 min déle a vzdálenost by se jim protáhla o tři či čtyři kilometry. A co pěší a kolaři?“ ptá se nezávislý starosta Studénky, Lubomír Šobich.

Radní ze Studénky na ministerstvu předloží svůj plán s odvedením nákladní dopravy z přejezdu.

Situaci ve městě teď analyzují právě i experti z ministerstva dopravy společně s policisty a Moravskoslezským krajem. Cíl mají společný - aby nezodpovědní řidiči už neohrožovali projíždějící vlaky.

Zdislava Mochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme