Lidem na východě Čech nepoteče kvůli zkoušce potrubí teplá voda

Mnozí lidé z Východních Čech dnes marně pouští kohoutky s teplou vodou. Už v pět hodin ráno přerušila opatovická elektrárna kvůli pravidelné údržbě horkovodu dodávku tepla. Voda nepoteče celý den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tekoucí voda | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Informace, že celé pondělí nepoteče teplá voda, nechala lidi naprosto chladnými. „Naprosto to chápu, je to potřeba jednou za rok,“ říká jedna z obyvatelek. „Je dost teplo,“ přidává další.

Zkouška těsnosti horkovodu opravdu potrvá jen jeden den. V 60 tisících domácnostech regionu Pardubice, Hradec Králové a Chrudim přestane téct teplá voda už v pět hodin ráno.

V tu chvíli nastoupí údržbářské čety a začnou provádět tlakové zkoušky. Díky nim už se v minulosti včas přišlo na několik netěsností.

„Díky tomu, že to provádíme v takzvaném mimotopném období, můžeme vše důkladně opravit, aby od září, kdy začíná oficiálně znovu topná sezóna, bylo všechno v pořádku,“ říká Petr Zadák z vedení společnosti.

Dodávku teplé vody obnoví Elektrárna Opatovice okolo 18. hodiny.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme