Lidem v Heleníně se uleví, navezená skládka suti opět mizí

Lidem z jihlavské čtvrti Helenína mizí od domů skládka stavebního materiálu. Obyvatelé novostaveb měli u svých obydlí zbytky cihel, betonu a kamení. Společnost Pozemní stavby Jihlava, která tam materiál navezla, slíbila, že ho odstraní. Nákladní auta ho odvážejí jinam právě v těchto dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sutiny po demoličních pracích (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Podle místních chtěla společnost na místo dovézt drtičku a sutinu rozmělnit. Lidé se proto obrátili také na jihlavský magistrát, který věc začal řešit. Stavební úřad zakázal používat v lokalitě drtičku, a to kvůli prašnosti a hlučnosti, dohodl se také se společností na tom, že do 20. října sutiny zlikviduje.

Oproti minulému týdnu se teď situace výrazně změnila. Zatímco před sedmi dny nákladní auta zbytky cihel, betonu a kamení navážela, teď je bagry nakládají a vozí na jiné místo, kde by je měla od zítřka drtička rozmělňovat na jemný štěrk.

Společnost Pozemní stavby Jihlava tak splnila svůj slib, že celou věc co nejdříve napraví a vyřeší. Celá skládka by měla z Helenína zmizet během zítřka, jakmile drtička sutinu rozmělní, navezou auta recyklát zpět na své pozemky v Heleníně.

Skládka se přemisťuje

Pozemní stavby slíbily, že vše převezou na neobydlené místo, kde by hluk a prach neobtěžoval žádné obyvatele v okolí. Tuny zbytků cihel, betonu a kamení tedy odvážejí, ale ne nijak daleko, vše hromadí na druhé straně hlavní silnice, která vede mezi Helenínem a Jihlavou.

Místní obyvatelé se už těší na to, až stavební materiál od jejich domů konečně zmizí. Většina z nich si svůj dům i zahrádku zvelebuje a cihly, beton nebo kamení u domů jim vadily. Jsou také rádi, že se zbaví prachu a hluku, kterých se báli.

Původně totiž společnost chtěla přivézt drtičku přímo mezi jejich domky a tam sutinu zpracovávat. Podle jejich slov teď sice také musejí snést hluk a prach z nakládaného materiálu, ale jsou rádi, že se skládky u domů konečně zbaví.

Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme