Lidem v Trnové teče už třetí týden závadná voda, sprchují se u známých nebo v práci

Už třetí týden lidé v Trnové u Prahy nesmějí pít ani jinak používat vodu z kohoutku. Našly se v ní nebezpečné mikroorganismy. V současných vedrech si tak obyvatelé obce odbývají osobní hygienu třeba u známých v okolních vesnicích nebo v práci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Trnové u Prahy si teď lidé chodí pro pitnou vodu k cisternám

V Trnové u Prahy si teď lidé chodí pro pitnou vodu k cisternám | Foto: Michal Trnka

„Teprve když kvalitní vodu nemáte, tak si uvědomíte, jak často děláte mytí rukou, běžné opláchnutí obličeje nebo mytí zubů,“ říká Hynek Opolecký, který se už třetí týden sprchuje v práci.

Stejně jako další obyvatelé Trnové netrpělivě čeká na další rozbory vody. Právní zástupce vodáren Tomáš Kubík říká, že firma stále nepřišla na to, odkud se znečištění ve vodě vzalo.

„Nemá to nějaké logické vysvětlení, které by existovalo,“ poznamenal Kubík.

Hygienici budou znát výsledky dalších odběrů zřejmě v pátek. Poté by se mělo ukázat, jestli zabrala nová dezinfekce, kterou vodárny minulý týden použily.

Kateřina Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme