Lidí nakažených chřipkou na Vysočině stále přibývá

Na Vysočině za poslední týden opět vzrostl počet lidí nakažených chřipkou. V současnosti tu hygienici evidují už přes sedm tisíc pacientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nachlazení (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos, David Castillo Dominici

Největší skok zaznamenalo oproti minulému týdnu Jihlavsko. Minulý pátek tady bylo asi 1100 nemocných. V současnosti je jich o tři sta více. Nemocných přibylo také na Pelhřimovsku a Třebíčsku, kde je hlášeno okolo třinácti set pacientů s chřipkou.

Na druhou stranu ale počty nemocných klesly na Havlíčkobrodsku. Zatímco minulý týden jich tam marodilo na osmnáct set, nyní je to o dvě stě méně.

Kvůli chřipce jsou zavřeny i školy a školky na Vysočině. Například na Žďársku jsou kvůli chřipce uzavřeny mateřské školy ve Vidoníně, Pavlově a v Křižánkách, kde je navíc zavřena také tamní malotřídka. V Bohdalově se zase neučí prvňáčci a druháci. Na Třebíčsku pak nefunguje školka v Hartvíkovicích nebo v Kralicích nad Oslavou.

Kromě škol a mateřinek zavedla už omezení i zdravotnická zařízení v kraji. Zákaz návštěv vyhlásila například psychiatrická léčebna v Havlíčkově Brodě nebo léčebna dlouhodobě nemocných a dům pro seniory v Háji u Ledče nad Sázavou.

Zákaz návštěv vyhlásily také tři nemocnice na Vysočině. Veřejnost nemůže za pacienty v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a v Jihlavě.

Nachlazení vs chřipka | Foto: Michal Jindra

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme