Lidí nakažených chřipkou na Vysočině stále přibývá

Na Vysočině za poslední týden opět vzrostl počet lidí nakažených chřipkou. V současnosti tu hygienici evidují už přes sedm tisíc pacientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nachlazení (ilustrační foto)

Nachlazení (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos, David Castillo Dominici

Největší skok zaznamenalo oproti minulému týdnu Jihlavsko. Minulý pátek tady bylo asi 1100 nemocných. V současnosti je jich o tři sta více. Nemocných přibylo také na Pelhřimovsku a Třebíčsku, kde je hlášeno okolo třinácti set pacientů s chřipkou.

Na druhou stranu ale počty nemocných klesly na Havlíčkobrodsku. Zatímco minulý týden jich tam marodilo na osmnáct set, nyní je to o dvě stě méně.

Kvůli chřipce jsou zavřeny i školy a školky na Vysočině. Například na Žďársku jsou kvůli chřipce uzavřeny mateřské školy ve Vidoníně, Pavlově a v Křižánkách, kde je navíc zavřena také tamní malotřídka. V Bohdalově se zase neučí prvňáčci a druháci. Na Třebíčsku pak nefunguje školka v Hartvíkovicích nebo v Kralicích nad Oslavou.

Kromě škol a mateřinek zavedla už omezení i zdravotnická zařízení v kraji. Zákaz návštěv vyhlásila například psychiatrická léčebna v Havlíčkově Brodě nebo léčebna dlouhodobě nemocných a dům pro seniory v Háji u Ledče nad Sázavou.

Zákaz návštěv vyhlásily také tři nemocnice na Vysočině. Veřejnost nemůže za pacienty v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a v Jihlavě.

Nachlazení vs chřipka | Foto: Michal Jindra

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme