Lídři nejsilnějších politických stran na Královéhradecku studenty při debatě spíše zklamali

Víc než polovina z diváků včerejšího předvolebního speciálu z Královéhradeckého kraje Martina Veselovského byli středoškolští studenti. Debatovalo se totiž v Jiráskově gymnáziu v Náchodě. Lídři nejsilnějších politických stran v regionu ale mladé zklamali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského z Náchodu | Foto: Khalil Baalbaki

Předvolební Speciál Českého rozhlasu chce dostat špičkové regionální politiky i do menších měst a vesnic, ale také přilákat k politice mladé, říká vedoucí redakce publicistiky Petr Dudek.

„Mám sám osobní zkušenost s tím, že naši mládež zrovna politiky moc nepřitahuje. Čili každá příležitost, jak mohu tyhle dva světy nějak přiblížit, tak takovou vítám.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Předvolební speciál Radiožurnálu v Náchodě sledoval také redaktor Jiří Fremuth

A to se v Náchodě povedlo. Víc než polovina diváků náchodské debaty byli mladí do dvaceti let. Studenti gymnázia si ráno zkusili volby nanečisto a odpoledne pak poprvé na živo politickou debatu.

Diskutovalo se o znechucení lidí politikou, zdravotnictví, dopravě a budoucnosti královédvorské zoo. „Chvilkami jsem si říkala, jestli mluví o politice nebo o zoo. Protože jsem si říkala, gorila – to bude ten hlavní, a opice, jak kolem lítají, to budou politici,“ řekla jedna ze studentek.

Druhé prý debata politiků moc nedala: „Přijde mi, že všechny tyto politické strany jsou takové, že si pak člověk vybírá, co je menší zlo. Třeba jsem nepochopila, když řešili tu gorilu. Všichni tam řešili pavilon pro gorilu. To je přeci maličkost, je spousta důležitějších věcí.“

Dalšímu studentovi to ale údajně pomohlo v rozhodování. „Samozřejmě typicky politiky, než moderátor dostal ze zúčastněných nějakou odpověď, poměrně dlouho to trvalo,“ dodal mladík.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme