Litvínov zvažuje, že zbourá část panelových domů na sídlišti Janov

Problémové sídliště Janov v Litvínově chce tamní radnice změnit. Plánuje získat peníze od státu na demolice panelových domů nebo na jejich stavební úpravy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Janovské sídliště

Janovské sídliště | Foto: Radio Wave

Podle vedoucí sociálního odboru litvínovské radnice Veroniky Knoblochové jde o součást strategického plánu, který město sepisuje spolu s vládní Agenturou pro sociální začleňování.

„Problematika bydlení je jednou z těch oblastí, kterou se zabýváme. Určitě ubourání nebo zbourání těch panelových domů by tomu sídlišti významně prospělo,“ uvedla Knoblochová s tím, že část bytů by chtělo město zrekonstruovat pro sociální bydlení.

Kompletní strategický plán, který zahrnuje pět problémových oblastí, jako je bydlení, bezpečnost, nezaměstnanost, sociální služby a vzdělávání, budou litvínovští zastupitelé schvalovat v září.

Sídliště Janov | Foto: Český rozhlas

Jan Beneš, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme