Litvínovští zastupitelé chtějí zkomplikovat dovoz ropných kalů z Ostravska

Obyvatelé severočeského Litvínova nesouhlasí s ukládáním kalů z ostravských ropných lagun v blízkosti města. Mimořádně kvůli tomu jednalo také místní zastupitelstvo. Představitelům města vadí, že je o skladování nebezpečného odpadu nikdo oficiálně neinformoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laguny s toxickým odpadem na Ostravsku | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Na jednání zastupitelstva dorazilo několik desítek obyvatel. Vadí jim, že do konce roku doputuje po železnice do těsné blízkosti města na skládku Celio 110 000 tun kalů z ostravských lagun.

Někteří zastupitelé také chtějí vysvětlení od starosty města Milana Šťovíčka (VV), který nepodal odvolání proti integrovanému povolení týkající se likvidace kalů na skládce v Litvínově. Navíc o tom údajně nikoho neinformoval.

Cílem zastupitelů je hlasovat o odvolání proti integrovanému povolení ke skladování kalů v Litvínově a tím dovoz odpadů ještě zkomplikovat. Připraveno bylo několik návrhů usnesení, která mají omezit nebo zcela zastavit dovoz kalů.

Někteří zastupitelé ale připustili, že v současnosti už nedá ničemu zabránit. Město totiž už skladování kalů povolilo, i když to starosta Šťovíček učinil bez vědomí radních i zastupitelů.

O problémech se spalováním kalů z ostravských lagun jednají i v dalších dvou městech na severu Čech ­– Litoměřicích a Lovosicích. Ani tam obyvatelé se spalováním kalů nesouhlasí.


Zvětšit mapu

Jan Beneš, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme