Ludmila Švédová a Ladislav Bařinka se stali čestnými občany Dolních Studének

V Dolních Studénkách se konal o víkendu festival Hudba bez hranic. Obec tuto hudební událost spojila s oslavami 660 let obce a udělením dvou čestných občanství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dolní Studénky | Foto: obec Dolní Studénky

Čestným občanem Dolních Studének se stal světově uznávaný plastický chirurg Ladislav Bařinka. Sám říká, že mládí měl velmi těžké.

„Ve čtrnácti letech už jsem byl totálně nasazen a už jsem pracoval v Šumperku. Pak jsem byl znovu nasazen a ještě jsem neměl osmnáct roků,“ říká Ladislav Bařinka.

Další čestné občanství získala bývalá sportovní gymnastka Ludmila Švédová, která se v Dolních Studénkách narodila a do rodné obce se vrátila před čtyřmi lety. Z udělení čestného občanství měla velkou radost.

„Mám na to zvláštní skříň, kde mám medaile. Sice ne všechny, protože to by se tam nevešlo, ale takové ty nej si tam přidám,“ neskrývala radost Ludmila Švédová.

Ludmila Švédová a Ladislav Bařinka jsou prvními čestnými občany Dolních Studének. Na rozdíl od Ludmily Švédové, která se rodné obce vrátila, žije Ladislav Bařinka už přes 40 let v Brně.


Zvětšit mapu

Zdeňka Jílková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme