Luhačovické lázně zmodernizovaly část dětských léčeben

Malí pacienti dětské léčebny Miramonti v Lázních Luhačovice mají od čtvrtka moderní ubytování i další péči. Díky rekonstrukci za 16 milionů korun vzniklo šestadvacet pokojů se sociálním zařízením, nové výtahy i stravovací část lázeňského domu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luhačovice, pramen Ottovka | Foto: CzechTourism

Jak řekla Českému rozhlasu primářka léčebny Jana Rydlová, přestavba objektu Miramonti z 20. let minulého století usnadní léčení dětí od půl druhého roku.

„Děti, které onemocní nemocemi, jako je bronchiální astma, atopický ekzém, tak opravdu už je to v kojeneckém, batolecím věku, kdy mají první ataku tohoto onemocnění. Takže čím dříve se s léčbou začne, tím je naděje, že onemocnění to dítě nebude nijak omezovat dál,“ upozornila Rydlová.

Také podle generálního ředitele Lázní Luhačovice Eduarda Bláhy se musí zohlednit stále nižší věk malých pacientů. Na jejich léčbu už mají lázně aktuálně uzavřené smlouvy se všemi pojišťovnami.

„Zároveň jsme věděli, že ubývá dětí, které jezdily samy a byly ochotné akceptovat uspořádání, kterému já jsem pracovně říkal pionýrský tábor. Jezdí stále více rodičů s malými dětmi a šli jsme i dál, tak abychom komfort pro rodiče blížili co možná nejvíc hotelovému standardu,“ vysvětlil Bláha.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme