Lupiči přepadli firmu v Horusicích, sedm lidí zranili

Zatím neznámí lupiči přepadli ve středu večer rodinnou firmu v Horusicích na Táborsku. Na místě zůstalo sedm zraněných, z toho tři těžce. Jihočeští kriminalisté žádají o pomoc při hledání pachatelů. Přepadená firma se zabývá výrobou součástek pro motocykly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům v Horusicích, kde došlo k přepadení | Foto: Romana Lehmannová | Zdroj: Český rozhlas

"Na místě zůstalo sedm zraněných lidí, z toho tři těžce," řekla dnes ČTK mluvčí krajské policie Lenka Kozoňová. Zdravotníci jich několik našli v bezvědomí, jeden je v ohrožení života.

"Z dosavadního šetření vyplývá, že se loupežného přepadení zřejmě dopustila skupina minimálně tří mužů, kriminalisté nevylučují, že jich mohlo být i více," uvedla mluvčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rodinnou firmu v Horusicích přepadli neznámí útočníci, na místě zůstalo sedm raněných

Podle zasahující posádky záchranné služby měli lidé těžká zranění hlavy i trupu. Střelné zbraně ani nože na místě použity nebyly. Aktuální stav zraněných nechce nemocnice komentovat s ohledem na probíhající vyšetřování.

Přepadená firma se už od 90. let zabývá renovací veteránů a výrobou dílů do nich. Podnikatelé mají velmi dobrou pověst mezi sběrateli v Česku i v zahraničí a pracovali hlavně na zakázku. Několik motocyklových veteránů měli i v domě, kde se přepadení odehrálo.

Policie žádá o pomoc možné svědky

S ohledem na závažnost skutku žádá policie o pomoc každého, kdo se v Horusicích ve středu od 19 do 22 hodin pohyboval pěšky, vozem nebo na kole a mohl si všimnout pohybu lidí, vozidel nebo odstavených vozidel.

Zvláště pak policie žádá o pomoc řidiče, kteří v uvedené době jeli po silnici kolem Horusic ve směru České Budějovice - Veselí nad Lužnicí a dále pak ve směru Veselí nad Lužnicí - Lomnice nad Lužnicí - Třeboň a všimli si pohybu lidí nebo vozidel, aby své informace předali kriminalistům prostřednictvím linky 158. Cenný by byl záznam z autokamery.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme