Lupiči přepadli firmu v Horusicích, sedm lidí zranili

Zatím neznámí lupiči přepadli ve středu večer rodinnou firmu v Horusicích na Táborsku. Na místě zůstalo sedm zraněných, z toho tři těžce. Jihočeští kriminalisté žádají o pomoc při hledání pachatelů. Přepadená firma se zabývá výrobou součástek pro motocykly.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům v Horusicích, kde došlo k přepadení

Dům v Horusicích, kde došlo k přepadení | Foto: Romana Lehmannová | Zdroj: Český rozhlas

"Na místě zůstalo sedm zraněných lidí, z toho tři těžce," řekla dnes ČTK mluvčí krajské policie Lenka Kozoňová. Zdravotníci jich několik našli v bezvědomí, jeden je v ohrožení života.

"Z dosavadního šetření vyplývá, že se loupežného přepadení zřejmě dopustila skupina minimálně tří mužů, kriminalisté nevylučují, že jich mohlo být i více," uvedla mluvčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rodinnou firmu v Horusicích přepadli neznámí útočníci, na místě zůstalo sedm raněných

Podle zasahující posádky záchranné služby měli lidé těžká zranění hlavy i trupu. Střelné zbraně ani nože na místě použity nebyly. Aktuální stav zraněných nechce nemocnice komentovat s ohledem na probíhající vyšetřování.

Přepadená firma se už od 90. let zabývá renovací veteránů a výrobou dílů do nich. Podnikatelé mají velmi dobrou pověst mezi sběrateli v Česku i v zahraničí a pracovali hlavně na zakázku. Několik motocyklových veteránů měli i v domě, kde se přepadení odehrálo.

Policie žádá o pomoc možné svědky

S ohledem na závažnost skutku žádá policie o pomoc každého, kdo se v Horusicích ve středu od 19 do 22 hodin pohyboval pěšky, vozem nebo na kole a mohl si všimnout pohybu lidí, vozidel nebo odstavených vozidel.

Zvláště pak policie žádá o pomoc řidiče, kteří v uvedené době jeli po silnici kolem Horusic ve směru České Budějovice - Veselí nad Lužnicí a dále pak ve směru Veselí nad Lužnicí - Lomnice nad Lužnicí - Třeboň a všimli si pohybu lidí nebo vozidel, aby své informace předali kriminalistům prostřednictvím linky 158. Cenný by byl záznam z autokamery.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme