Lupiči stříleli na pražském Zličíně po dodávce s penězi, odjeli s prázdnou

Dva lupiči dnes ráno přepadli dodávku s penězi na pražském Zličíně. Podle informací od policistů u sebe měli i samopaly, ze kterých na řidiče vozu několikrát vystřelili. Žádné peníze ale nezískali, řidiči bezpečnostní agentury se podařilo ujet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz (ilustr. foto) | Foto: Prokop Havel

Jak Českému rozhlasu potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová, přepadení se odehrálo kolem osmé hodiny ráno před vchodem do obchodního domu IKEA.

„Neznámí pachatelé dokonce při loupežném přepadení použili zbraně a několikrát vystřelili na vozidlo. Podle mých informací nedošlo ke zranění žádné osoby,“ uvedla mluvčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

S informace o loupežném přepadení se z místa přihlásila reportérka Anna Königsmarková

Řidič bezpečnostní agentury podle ní stihl do dodávky s penězi nasednout a před lupiči začal ujíždět. Útočníci ho pronásledovali směrem na výpadovku na Plzeň, po zhruba dvou kilometrech to ale vzdali a zamířili ven z Prahy. Seděli v bílém autě typu kombi, pravděpodobně značky BMW.

Pražští policisté při pátrání po pachatelích spolupracují s kolegy z okolních krajů, dodala Kropáčová. Nevyloučila přitom, že lupiči mají na svědomí i jiná loupežná přepadení nejen v Praze, ale i v dalších částech republiky.

Obchodní centrum muselo být kvůli incidentu na dvě hodiny částečně uzavřené. Mezi parkovištěm a budovou policisté natáhli bezpečnostní pásku a auta tudy nemohla projíždět. Nyní už na místě přepadení nejsou žádná výrazná bezpečnostní opatření, obchodní dům je opět otevřený.


Zvětšit mapu

Martin Hromádka, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme