Lyžař srazil na sjezdovce pětiletého chlapce, který skončil v nemocnici

Třiadvacetiletý muž smetl v neděli na sjezdovce v Přemyslově v Jeseníkách pětiletého chlapce. Vážně zraněné dítě převezli záchranáři do nemocnice, doba léčení se odhaduje na více než šest týdnů. Lyžař je podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zraněný lyžař | Foto: Jan Rosenauer

„Chlapec upadl na zem a utrpěl zlomeninu pažní kosti a klíčku. Byl ošetřen v nemocnici v Šumperku a následně propuštěn do domácího léčení,“ uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

„U muže byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Za tento trestný čin hrozí muži odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal.

Podíl na srážce lyžaře s malým chlapcem měla i vysoká návštěvnost a charakter sjezdovky. Na svazích je převážně technický sníh, místy s ledovými plotnami.

„O víkendech bývá všeobecně velká návštěvnost a je s podivem, že nedochází k vícero zraněním při srážkách dvou lyžařů,“ říká náčelník horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Všem návštěvníkům proto radí, aby byli na sjezdovkách opatrní a ohleduplní vůči ostatním. Za poslední týden ošetřili záchranáři 57 úrazů, z toho na Jesenicku 28 lyžařů.

Tereza Jelínková, Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme