Lyžař srazil na sjezdovce pětiletého chlapce, který skončil v nemocnici

Třiadvacetiletý muž smetl v neděli na sjezdovce v Přemyslově v Jeseníkách pětiletého chlapce. Vážně zraněné dítě převezli záchranáři do nemocnice, doba léčení se odhaduje na více než šest týdnů. Lyžař je podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zraněný lyžař | Foto: Jan Rosenauer

„Chlapec upadl na zem a utrpěl zlomeninu pažní kosti a klíčku. Byl ošetřen v nemocnici v Šumperku a následně propuštěn do domácího léčení,“ uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

„U muže byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Za tento trestný čin hrozí muži odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal.

Podíl na srážce lyžaře s malým chlapcem měla i vysoká návštěvnost a charakter sjezdovky. Na svazích je převážně technický sníh, místy s ledovými plotnami.

„O víkendech bývá všeobecně velká návštěvnost a je s podivem, že nedochází k vícero zraněním při srážkách dvou lyžařů,“ říká náčelník horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Všem návštěvníkům proto radí, aby byli na sjezdovkách opatrní a ohleduplní vůči ostatním. Za poslední týden ošetřili záchranáři 57 úrazů, z toho na Jesenicku 28 lyžařů.

Tereza Jelínková, Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme