Lyžaře čekají na jihu Čech skvělé podmínky za mimosezónní ceny

Astronomické jaro už je tu, počasí ale stále přeje spíš lyžařům. Na jihu Čech je ještě několik desítek upravených běžeckých tras i sjezdovek, na kterých vás čekají výborné podmínky. Navíc lyžování v těchto dnech potěší i vaše peněženky, jezdí se už za mimosezónní ceny. Za jednodenní skipas pro dospělého tak zaplatíte od 260 do 390 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařský areál Zadov

Lyžařský areál Zadov | Foto: Lyžařský areál Zadov

Na Táborsku se stále lyžuje na Monínci, je až neuvěřitelné, že mezi holými loukami a poli je na sjezdovce pořád až metr sněhu.

Na Jindřichohradecku už se definitivně s lyžováním rozloučili, skiarál Hradiště u Nové Bystřice posílá poděkování všem lyžařům, kteří letos přijeli. Podobně jako sjezdovka Kozí Pláň u Kaplice, kde lyžařská sezóna také skončila.

Naopak výborné podmínky stále hlásí skiareál Lipnoservis na Českokrumlovsku. 90 centimetrů zmrzlého sněhu, žádné fronty a mimosezónní ceny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Romana Kostohryzová

Na Prachaticku jsou ale dobré podmínky stále ve většině skiareálů. Na Zadově-Churáňově je od 50 do 90 centimetrů prašanu, navíc o víkendu jarní open slalom, otevřený závod. Zda se pojede i na Kobyle a Nových Hutích, zveřejní provozovatelé ráno na webových stránkách.

Bezkonkurenčně nejlepší podmínky jsou 20 kilometrů od Vimperka, a to na Kvildě - 60 až 120 centimetrů prašanu.

Pořád si zalyžujete také na Libínském Sedle, připadl tam čerstvý sníh, a tak si na pěti sjezdovkách užijete 40 centimetrů sněhu. Stejně dobré podmínky mají také České Žleby u Volar, kde plánují lyžování až do Velikonoc.

Na sjezdovkách v Horní Vltavici je od 30 do 60 centimetrů sněhu a kdo by se vydal na Kubovu Huť, toho čeká 20 - 50 centimetrů sněhu a o víkendu skipasy za dětské a rodinné jízdné.

Na běžky na Prachaticko

Běžkaři už si přijdou na své pouze na Prachaticku, tedy na Bílé stopě. Na Zadově jsou trasy o celkové délce 20 kilometrů směrem na Danielovu cestu, V sedle Přilby, Pláně a Nové Hutě. U Kvildy byla upravená trasa na Horskou Kvildu.

Kdo to má blízko k Borovým Ladám, zaběžkuje si na trasách o celkové délce přes 30 kilometrů - z Borových Lad přes Bučinu, Knížecí Pláně a zpět a nebo z Vlasaté cesty přes Borovou Ladu na Kvildu.

Na Hochfichtu až do Velikonoc

Sněhu je dost v příhraničních rakouských skiareálech. Na Hochfichtu napadlo během týdne přes 10 centimetrů prachového sněhu a tak si zalyžujete na 60 - 100 centimetrů sněhu. Podle současné předpovědi je téměř na 100 procent jisté, že lyžovat se zde bude až do Velikonočního pondělí 1. dubna.

Příhraniční Sternstein nedaleko Vyššího Brodu láká na skvěle upravené a především liduprázdné sjezdovky. Na Sternsteinu leží 45 - 65 centimetrů sněhu, otevřeno je 5 kilometrům sjezdovek a dětské hřiště Elefuntasia s česky hovořícími instruktory.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme