Lyžaře na Vysočině láká o víkendu sedm sjezdovek. Letos zřejmě naposledy

Tento týden je pro lyžaře z Vysočiny pravděpodobně poslední. O víkendu bude mít otevřeno ještě několik málo sjezdovek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař v hlubokém sněhu | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.0, Andre Charland

Bude jich otevřeno celkem sedm - Šacberk, Křmešník, Jalovec, Fajtův kopec, Harusův Kopec, Nový Jimramov a pravděpodobně i Dalečín. Na Novoměstsku najdou tratě i běžkaři.

Letošní lyžařská sezona je skutečně rekordně dlouhá. Sjezdovky na Vysočině, tedy uměle zasněžované, fungují od poloviny prosince. Správci skiareálů se shodují, že jde o výjimečný rok.

I tento víkend budou prý na zmiňovaných svazích nejlepší sněhové podmínky za celou sezonu.

Křemešník hlásí výborný sníh, až čtyřicet centimetrů. Na Šacberku u Jihlavy bude až metru sněhu. Na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí, kde jako první z kraje letošní sezonu odstartovali, na tvrdém podkladu je napadaných nových pět centimetrů.

Lidí už je málo a tak nejsou fronty. To je asi nejlepší lákadlo posledního lyžařského víkendu, stejně jako docela výrazné slevy.

Byl to opravdu komerčně nadprůměrný rok. I tam, stejně jako třeba na Fajtově kopci, mluví o nejdelší sezoně s tím, že si nepamatují lyžovačku po 1. dubnu desítky let.

Tržby si chválí i u Velkého Meziříčí a na Šacberku. O červených číslech se prý určitě mluvit nedá, oproti loňské špatné sezoně je letošek skvělý.

Olga Štrejbarová, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme