Lyžaři i běžkaři mají v jižních Čechách ideální podmínky

Sněhová nadílka v posledních dnech přeje lyžařům. Čerstvý prašan zlepšil podmínky na běžkařských tratích i na svazích. Přes metr sněhu si lyžaři užijí na Lipenských sjezdovkách, na Zadově, Kvildě i na Monínci u Tábora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skiareál Monínec | Foto: Eva Skuhrovcová

Na sjezdovce Monínec si dnes můžete ověřit své lyžařské dovednosti při nočním závodě ve sjezdu. „V loňském roce se ho zúčastnilo 52 lidí. Vítěz měl průměrnou rychlost přes 85 km/h. takže to nebyla úplně louka, jsme si původně mysleli,“ říká ředitel skiareálu Monínec Jaroslav Krejčí.

Letošní akci prý oproti loňsku hodně zprofesionalizovali. „Nakoupili jsme hodně ochranných sítí a pomůcek, aby se nikomu nic nestalo. Doprovodná akce bude směrovaná na soutěže, bude to bavení při hudbě,“ láká Krejčí na noční závod, který začíná dnes v 19.30.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sněhové zpravodajství připravila redaktorka Romana Kostohryzová

Na Táborsku si díky sněhové nadílce po dlouhé době zalyžujete také u Mladé Vožice v areálu Kouty.

Na Českokrumlovsku počasí lyžařům také přeje, sjezdovka skiklubu Rohy mezi obcemi Brloh a Chvalšiny hlásí výborné podmínky. Podobně je na tom Kozí plán u Kaplice, kde připravili sobotní akci pro seniory nad šedesát let. Ti zaplatí za dvě hodiny lyžování jen třicet korun.

Na Javorníku jezdí lyžaři jak na vleku tatrapoma, tak pod kapličkou, využít můžete i večerní lyžování od šesti do devíti. Na Libínském sedle sedm kilometrů jižně od Prachatic si užijete tři čtvrtě metru prašanu, stejně jako v Českých Žlebech a Horní Vltavici u Volar. Kubova Huť a Nové Hutě u Vimperka hlásí 40 až 50 čísel prašanu.

Zkrátka nepřijdou ani lyžaři na Jindřichohradecku. Díky jarním prázdninám se tento týden lyžuje ve skiareálu Hradiště u Nové Bystřice i na vleku Horní Radouň každý den až do osmi hodin.

I běžkaři si přijdou v těchto dnech na své. Napadl čerstvý sníh, a tak si zaběžkujete i na Táborsku, kde trasy upravuje občanské sdružení Polánka. Navíc si zítra i zasoutěžíte, a to na Polánka Cupu s okruhy od jednoho do deseti kilometrů. Závod začíná v jednu hodinu odpoledne u klubovny v Hartvíkově.

V okolí Nové Bystřice jsou upraveny všechny trasy, přibližně 80 kilometrů. Z desítek okruhů a tras si mohou běžkaři vybrat také na Šumavě. Většinu budou správci upravovat ještě dnes a zítra brzy ráno. Proto se ještě podívejte na aktuální informace na web www.bilastopa.cz.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme