Lyžaři si v jižních Čechách stále přijdou na své. Upravené jsou i běžkařské stopy

Zima stále přeje lyžařům. Běžkařské stopy díky nízkým teplotám stále drží a podmínky se navzdory oteplení nezhoršily ani ve větších a výše položených lyžařských areálech. Sníh je většinou zmrzlý, ale na Lipenských sjezdovkách, Monínci u Tábora i Zadově a Kvildě na Prachaticku je až metr sněhu. Podobně jsou na tom příhraniční střediska jako rakouský Hochficht u Nové Pece, Sternstein u Vyššího Brodu nebo německý Mitterdorf u Strážného, kde mají přes metr zmrzlého sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři na Šumavě | Foto: Jan Schafhauser

Na sjezdovce ski klubu Rohy mezi obcemi Brloh a Chvalšiny na Českokrumlovsku se stále lyžuje, podobně jako na Kozí pláni u Kaplice, kde se díky teplotám pod nulou drží na sjezdovce 60 až 80 centimetrů sněhu.

Naopak na sjezdovce Kouty u Mladé Vožice sníh dlouho nevydržel, a tak si tam tento víkend už lyžaři nezajezdí. Jistotu mají ale na Prachaticku, stále si lyžuje na Javorníku, kde je na sjezdovkách Tatrapoma i Pod Kapličkou kolem 40 centimetrů sněhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sněhové zpravodajství z jižních Čech připravila redaktorka Romana Kostohryzová

Na Libínském sedle hlásí nejlepší podmínky z celé sezony, téměř metr prašanu, dva stupně pod nulou a lyžování až do 20 hodin. Stejné podmínky jsou také v Českých Žlebech u Volar, na prašanu si tu zalyžujete do 16 hodin.

Ve skiareálu Horní Vltavice je přes půl metru zmrzlého a technického sněhu. Kdo míří na Kubovu Huť, může se těšit na osmdesát čísel sněhu a v sobotu na snowboard day, na kterém si mohou zájemci otestovat lyže i snowboardy předních světových značek. Vynikající podmínky jsou také v areálu Nové Hutě, kde je až 60 centimetrů prašanu.

Velmi dobře se dá lyžovat také na Jindřichohradecku. V areálu Hradiště u Nové Bystřice čeká na lyžaře až 70 centimetrů prašanu, dostatek sněhu mají také na sjezdovce v Horní Radouni.

Ani běžkaři nepřijdou v těchto dnech zkrátka. V okolí Lipna nad Vltavou je upraveno 40 kilometrů stop, na Frymburských loukách kolem Svatoniny Lhoty 15 kilometrů pro klasický styl, na Zadově si je celková délka upravených tras 60 kilometrů, průběžně jsou upravovány také všechny stopy v okolí Nové Bystřice o celkové délce 80 kilometrů.

Běžkařské trasy upravuje také občanské sdružení Polánka mezi Táborem a Mladou Vožicí, na stopách je nejvíc sněhu z této sezóny, ale místy jsou namrzlé. Další desítky kilometrů upravených tras jsou také na Bílé stopě na Šumavě. Stopy jsou ale místy namrzlé, proto by měli běžkaři hlavně při sjezdu dávat pozor. Opatrní by měli být také při průjezdu lesem na padající větve, které často nevydrží tíhu mokrého sněhu.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme