Lyžařská střediska v Harrachově a na Ještědu chtějí otevřít své nejtěžší tratě

Hory na Liberecku slibují ideální podmínky. Na sjezdovkách leží až devadesát centimetrů sněhu. Zimní areál Ještěd se chystá otevřít sjezdovku Slalomák, Harrachov zase Černou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Ještědu

Lanovka na Ještědu | Foto: Ondřej Jánoška

Všechna střediska v západních Krkonoších hlásí výborné podmínky.

Lyžaři tak mají na výběr, jestli si zajedou zalyžovat na Černou do Harrachova, vyzkouší 22 kilometrů tratí v Rokytnici nad Jizerou nebo zavítají do Vítkovic, Benecka, Pasek nad Jizerou či Vysokého nad Jizerou.

Například v Benecku na ně čeká 15 sjezdovek, tři z nich nabízí večerní lyžování. K dispozici tam jsou i dvě sjezdovky, na nichž lze vyzkoušet snowtubing.

Adrenalinový nadšenec se nechá vyvézt nahoru vlekem a dolů se spustí sněhovým tobogánem na speciálních duších.

V Jizerských horách leží až 80 centimetrů sněhu. Lyžuje se na Tanvaldském Špičáku, v Černé Říčce v Desné, v Kořenově - Rejdicích a v Bedřichově závislém pouze na přírodním sněhu, kde se nyní opět rozjely vleky na Pastvinách.

Na Ještědu se o víkendu lyžařům poprvé otevře skoro kilometr dlouhá černá sjezdovka zvaná Slalomák. V sobotu se tam navíc bude slavit mezinárodní den sněhu. Malí i velcí lyžaři se mohou těšit na různé soutěže a nový dětský park.

Eva Malá, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme