Lyžařské areály obleva moc nepoznamenala, někde déšť poničil běžkařské stopy

I přes velké oteplení hlásí velká lyžařská centra většinou dobré lyžařské podmínky. Školáci, kteří mají pololetní prázdniny, mohou vyrazit třeba do Krkonoš nebo na Šumavu. Dobré podmínky k lyžování jsou i v Jizerských horách. Na své si přijdou ale především sjezdaři, běžecké tratě jsou v horším stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Bouřňáku. | Foto: David Kalvas

Slušné lyžování nabízí na Šumavě třeba Zadov. Na sjezdovkách na Kobyle je až 80 cm sněhu, na Churáňově je mezi 20 až 40 cm sněhu. Nelyžuje se na Nových Hutích. Běžecké trasy jsou upraveny v celkové délce 15 kilometrů.

Na lipenských sjezdovkách i přes oblevu stále leží kolem 80 centimetrů sněhu, lyžaři mohou využívat přes 8 kilometrů sjezdových tratí. I když v bezprostředním okolí sníh odtává, ten technický nereaguje na změny teploty tak rychle a na sjezdovkách zůstává.

Běžecké stopy na Frymbursku odtály. Stejná situace je také na Hornoplánsku a okolo Alpské vyhlídky.

Hochfichtu se obleva vyhnula. Teplota je pod nulou a začalo sněžit. Otevřeny jsou všechny sjezdovky o délce 21 km, sněhu je mezi 70 až 100 centimetry. Také ze Sternsteinu u hraničního přechodu Studánky hlásí před začátkem jarních prázdnin velmi dobré podmínky. Sjezdovky jsou skvěle připravené a leží na nich okolo 70 cm sněhu.

Krkonošské sjezdovky pokrývá převážně technický sníh

Teploty nad bodem mrazu, sjezdovky pokryté vrstvou převážně technického sněhu. Taková je situace v Krkonoších. V Peci Pod Sněžkou je na sjezdovkách kolem šedesáti cm sněhu, ve Špindlerově Mlýně a Horních Mísečkách a Jánských Lázních asi 80 cm.

Běžkaři mají v Krkonoších aktuálně k dispozici asi 100 km upravených tras. Je to podobné jako před týdnem, ovšem kvalita běžeckých stop je kvůli oblevě horší, někde jsou trasy dokonce podmáčené.

Před několika dny Krkonošská horská služba vyhlásila třetí stupeň lavinového nebezpečí. Nyní platí dvojka, tedy mírné nebezpečí.

Horská služba navíc vydala upozornění kvůli hřebenovým túrám - terén je totiž hodně namrzlý a zledovatělý, platí to například pro známou cestu Česko-Polského přátelství a takové výlety by si lidé měli hodně rozmyslet, zbytečně totiž riskují zranění.

V Libereckém kraji jsou v provozu všechny areály

Také v Libereckém kraji se obleva na kvalitě lyžování výrazně nepodepsala. Na sjezdovkách leží v průměru přes půl metru sněhu. Všechny areály jsou před pololetními a jarními prázdninami v provozu.

Dobré podmínky k lyžování jsou v Jizerských horách či na Ještědu. Na Severáku se dnes lyžuje za vysvědčení. Celodenní permanentka je pro školáky za polovinu, tedy za 150 korun, čtyřhodinové lyžování stojí sto korun.

Také v Jeseníkách je stále na čem lyžovat, kvalita sněhu je ale mnohem horší než třeba před týdnem.

Navíc mokrý sníh bude o víkendu mrznout a povrch sjezdových i běžeckých tratí může být velmi zledovatělý.

Mária Pfeiferová, bre, Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme