Lyžařské areály zaplnily tisíce lidí, počasí jim bude přát i nadále

Téměř všechny sjezdovky v provozu a vynikající podmínky pro lyžaře i běžkaře - taková je současná situace na horách. V posledních dnech tam připadlo několik desítek centimetrů sněhu a podmínky se budou zlepšovat i v příštím týdnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezdové tratě na Svatém Petru

Sjezdové tratě na Svatém Petru | Foto: Jan Rosenauer

Příznivý výhled pro lyžaře i provozovatele ski areálů potvrdil Českému rozhlasu meteorolog Dušan Čičman:

„Kolem 10 až 15 centimetrů sněhu přibude na horách ještě v pondělí, v úterý už to bude trošku míň, tam předpokládáme, že by na horách mohlo napadnout kolem pěti centimetrů.“

„Ve středu a ve čtvrtek spíš sněžit nebude, nebo jenom hodně málo, nula až dva centimetry. A pak koncem týdne by zase trošku přisněžilo. Čili za příští týden by na horách mohlo připadnout kolem 30, 40 centimetrů sněhu,“ slibuje meteorolog.

Na sjezdovkách východních Krkonoš je nyní nejvíce sněhu za posledních pět let. Nejvíce ho je v areálu Mísečky-Medvědín, kde leží až 150 centimetrů.

Dobré podmínky o víkendu do nejvyšších českých hor přilákaly tisíce lyžařů. Největší tamní středisko Špindlerův Mlýn mělo v sobotu návštěvu 10 tisíc lyžařů, což byl denní rekord letošní sezony.

Podle Zdeňka Spilky z areálu na Horních Mísečkách jsou teď podmínky v Krkonoších jedny z nejlepších v sezoně:

„Podmínky jsou naprosto ideální, protože opravdu přišla zima. Za poslední dva dny nám přibylo skoro metr sněhu. Teď samozřejmě na to lyžování je to takové složitější, protože sníh je měkký, ale do budoucna je to už opravdu dobré lyžování,“ říká Spilka.

Martin Pařízek, Ota Nehasil, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme