Lyžařské běžecké trasy na Boskovicku hlásí dostatek sněhu a upravené okruhy

Lyžařské trasy na Boskovicku na víkend slibují ideální podmínky pro běžkaře. Na Drahanské vrchovině leží dostatek sněhu, šest značených okruhů pravidelně udržují sněžné skútry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkování na Boskovicku | Foto: obec Suchý

„My jsme se to dozvěděly od známého, který sem už několikrát jezdí, doporučil mně hlavně, že je tady větší klid, že tady není tolik lidí jako třeba na Vysočině,“ říká Alena Horáková, která přijela se svou dcerou na Boskovicko na běžky poprvé.

Pro mapu a základní rady zaskočily do infocentra na Suchém. Po poradě volí jedenáctikilometrovou trať kolem obce: „Vyzkoušíme žlutý okruh kolem Suchého. No uvidíme, jak dlouho to vydržíme, protože my jsme začátečníci, začali jsme letos, takže uvidíme.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O trasách pro běh na lyžích na Boskovicku informoval reportér Michal Záboj

Běžkaři mohou vyrazit na dalších pět navzájem propojených a značených tras. Kromě zmíněného Suchovského okruhu se jim nabízí ještě Protivanovský, Benešovský, Kořenecký Melkovský, Kořenecký golfový a okruh Malé Hradisko. Dohromady tu najdou kolem 60 kilometrů udržovaných tratí.

„Lyžařské trasy protahujeme pravidelně a hlavně před víkendy, před náporem většiny běžkařů a také během týdne nebo když vidíme, že to počasí není úplně ideální,“ popisuje pracovnice infocentra na Suchém Jana Učňová.

Vyznavači bílé stopy na tratě vyrážejí většinou o víkendech, kdy bývá odstavné parkoviště na Suchém pravidelně zaplněné. Běžkaře lze ale na okruzích potkat i ve všední dny. Starosta Suchého za Zemanovce Jiří Vyklický v tom vidí přínos i pro podnikatele v obci.

„Jsou připraveni a jsou rádi, když před jejich restauracemi a penziony jsou nabodány lyže ve sněhu, znamená to, že je plno a jsou připraveni kdykoliv jim vyhovět,“ říká.

V infocentru lze uskladnit věci

Lyžařské trasy v roce 2009 vybudoval mikroegion Boskovicko za přispění evropské dotace. Součástí projektu bylo vybudování dvou infocenter v Kořenci a na Suchém, která běžkařům poskytují nezbytné zázemí.

„Mohou si tady nechat své osobní věci uzamčené ve skříňkách a pak se vydat na okruh a zase se vrátit a vyzvednout si je, můžou si zde odpočnout, občerstvit se, podotýkám s vlastním občerstvením, ohřát se a využít sociální zařízení,“ říká Jana Učňová.

Informanční centrum na Suchém je v provozu každý den kromě pondělí a čtvrtka. Tento víkend pro běžkaře slibuje ideální podmínky.

„Lyžařské trasy jsou upravené a budou v takovém stavu i celý víkend, tudíž běžkaři si přijdou určitě na své,“ zve na Boskovicko Jana Učňová.

Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme