Magické datum přilákalo i ve všední den do obřadních síní desítky párů

Ve všední den, třeba středu, mnoho svateb nebývá. Dnešek byl ale výjimečný a po celém Česku si své ano řekly desítky párů. Lákalo je magické datum 12. 12. 2012. V obřadních síních na různých místech republiky se tak už od dopoledne dveře netrhly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatební přípitek | Foto: Corbis

Obřadní síň v historickém centru Hradce Králové obvykle oddává jen v pátek a sobotu, dnes tomu ale bylo jinak. Touha mít v oddacím listě zapsanou středu 12. 12. 2012 byla u některých párů veliká, a tak tam úředníci oddali 10 dvojic.

„Připadá nám, že se to datum k roku 2012 hodí,“ říká ještě před obřadem budoucí paní Křivková.

„Byla to trošku náhoda, že bylo volné místo, a tak jsme tady. Je to hezké datum a pro nás praktické, že si to budeme dobře pamatovat, hlavně já,“ doplňuje její nastávající manžel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svatební ruch v Hradci Králové zachytil reportér Ondřej Vaňura

Pro jejich příbuzné byla zážitkem svatba sama o sobě, bez ohledu na datum. „To víte, že se těšíme. Obzvlášť, když je ten magický den. Snad jim to přinese štěstí, zdraví,“ shodují se.

Krčkovi měli svatbu se vším všudy. V Hradci Králové dnes ale nebyla nouze ani o „rychlosňatky“. Tedy že na radnici přišli jen snoubenci a obřad byl bez hostů, svědků a zdlouhavých proslovů.

„Teď svědčily matrikářky. Je to trochu škoda, že toto magické datum není využito jako klasická svatba, ale určitě je to rozhodnutí snoubenců,“ vysvětluje oddávající Jindřich Vedlich.

Určitý zájem se o dnešní datum čekat dal. Deset párů je ale opravdu vysoké číslo. Je to větší počet než třeba v Praze na Novoměstské radnici.

„Určitě jsme předpokládali, že 12. 12. 2012 o to zájem bude, takže jsme vyšli snoubencům vstříc, aby toto datum mohli využít a nechat se oddat,“ dodává Vedlich.

Hradecký magistrát chce na magická data oddávat i v budoucnu. Dalším takovým dnem bude 13. 3. 2013.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme