Magistrála bude o prázdninách rozkopaná, opravám se nevyhne ani Karlovo náměstí, Nuselský most nebo Branická ulice

Komplikace spojené s opravou desítek komunikací v letošním roce potrápí řidiče v Praze. Opravy se chystají v místě mimoúrovňové křižovatky U Bulhara, na Karlově náměstí, na nábřeží Kapitána Jaroše nebo v části Koněvovy a Patočkovy ulice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovo náměstí, uzavírka, dopravní omezení | Foto: Filip Jandourek

„Největší obavy máme z oprav kolem magistrály, především se jedná o frézování vozovky na křižovatce U Bulhara, která se navíc uskuteční v době od srpna do října. To bude nepříjemné,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Od července do konce roku potrvá oprava Karlova náměstí a dotkne se i přilehlé Žitné, Ječné a Resslovy ulice. Rekonstrukce komunikace na Praze 2 by měla dopravu komplikovat zhruba stejně jako loňské opravy Korunovační ulice v Praze 6.

Až do října bude pokračovat oprava Nuselského mostu. Protihluková opatření budou dělníci instalovat od února v ulici 5. května v úseku mezi ulicemi Michelská a Vyskočilova.

Definitivní uzavírka čeká od září Koněvovu ulici v Praze 3 na jeden měsíc. Půjde o úsek mezi ulicemi Jana Želivského a Rečkova. Oprava silnice v části Branické ulice v Praze 4 začne v březnu a potrvá až do konce roku.

Jedním pruhem bude veden provoz na dvou úsecích Patočkovy ulice - od července do konce roku mezi Brusnicí a Střešovickou ulicí a od srpna do října mezi Bělohorskou ulicí a ulicí Pod Královkou.

Nábřeží Kapitána Jaroše bude po etapách uzavíráno od června do konce září v úseku od Letenského tunelu až po ulici Dukelských hrdinů. Méně hlučný asfalt budou dělníci během letních prázdnin pokládat v ulici V Holešovičkách v úseku ulic Zenklova a Kubišova.

Opravy se dočká i ulice U Seřadiště v Praze 10. Praha chystá i opravu mostu pro pěší u stanice metra B Nové Butovice. Kromě oprav kanalizací a vodovodů půjde o investice za tři miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme