Majitel bytů na Ostravsku kontroluje nájemníky v problémových lokalitách

Firma RPG začala v Moravskoslezském kraji kontrolovat nájemníky v problémových lokalitách. Zjišťuje, jestli mají řádnou nájemní smlouvu anebo tam bydlí načerno a tvrdí, že jsou na návštěvě. Letos odhalila přes 30 takových případů. Majitel bývalých hornických bytů reaguje na vyostřenou atmosféru mezi starousedlíky a nepřizpůsobivými. Obyvatelé několika lokalit v regionu si stěžují na zvýšenou kriminalitu, vandalství a příliš hlučné sousedy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Havířov-Šumbark je část města, kde společnost RPG vlastní většinu bytů. Starousedlíci si stále více stěžují, že sousedství s těmito nájemníky je velmi problematické:

„Několikrát nám vykradli auto - vybavení a benzín, ten byl pravidelně. Kdykoliv manžel natankoval nádrž, tak ji měl prázdnou,“ říká paní Jana, která tu žije přes 60 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Problémové lokality navštívila redaktorka Andrea Čánová

Orlová-Poruba - další problémové místo v kraji. „Podívejte, zamykáme od rána do večera. Bydlím tu 50 roků a netušila jsem, že se něčeho takového dožijeme,“ říká další paní. Navíc starousedlíci upozorňují, že v bytech RPG je tak velký pohyb osob, že prakticky není jasné, kdo je řádným nájemníkem.

Firma o tomto problému ví a právě v těchto dnech rozjíždí kontroly. Zjišťuje, kdo v jejich bytech má smlouvu a kdo je tam jen na návštěvě.

„Nájemci byli vyzváni k učinění nápravy tak, aby stav odpovídal - buďto aby řádně nahlásili ty osoby, které v bytě bydlí, případně aby se tam osoby dlouhodobě nezdržovali, neboť porušení ohlašovací povinnosti může vést až k výpovědi z nájmu,“ říká mluvčí RPG Petr Handl.

Kontroly podle něj probíhají průběžně: „Byli jsme například v Karviné, chystáme se do Opavy, do Orlové, nicméně je třeba říci, že pokud jdeme na konkrétní oznámení do konkrétního bytu, pak ta úspěšnost, že odhalíme nějakou nepravost, je větší než poloviční.“

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme