Majitel domu v Havířově poškozeného výbuchem odpojil plynoměry v prázdných bytech

Společnost RPG, která v Havířově vlastní dům poškozený zářijovou explozí, zpřísnila kontroly všech svých neobsazených bytů. Preventivně nechala i odpojit plynoměry. V jednom z domů společnosti v Havířově-Šumbarku zavinil výbuch bývalý nájemník, který nelegálně pobýval v prázdném bytě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch poničil obytný dům v Havířově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

„Kontroly jsou preventivně zaměřené na volné byty, kde byly plynové spotřebiče. Ve spolupráci s dodavatelem plynu jsme provedli plošné odpojení plynoměrů od těch neobsazených bytů,“ vysvětlil mluvčí společnosti RPG Petr Handl.

Opatření je podle něj především v zájmu bezpečnosti nájemníků. „Znamená to o několik dní prodloužený termín obsazení nově pronajatých bytů,“ dodal. Plynoměr je totiž před obsazením bytu znovu zapojit.

Dům, který exploze poničila, opravují dělníci. Majitel chce obnovit zbourané patro a nejpozději do příští zimy i střechu.

Exploze bytového domu v Havířově

Plyn v domě v Havířově-Šumbarku vybuchl v polovině září letošního roku. Byty muselo opustit 30 lidí, čtyři rodiny se nemohly vrátit.
Pachatelem je 44letý muž, který v domě dřív bydlel. Byt v době výbuchu užíval nelegálně. Prý byl v bezvýchodné situaci.
Podobný případ se stal i letos v únoru, kdy plyn vybouchl v domě ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Rekonstrukcí projdou i další byty v budově, kterou musely před několika měsíci opustit natrvalo hned čtyři rodiny.

Policie čtyřiačtyřicetiletého muže tehdy obvinila z obecného ohrožení. Při výbuchu nebyl nikdo zraněn, tři desítky osob se musely z poničeného domu evakuovat.

V bytě, který vyhodil do povětří, pobýval nelegálně. Právě proto se teď vlastník víc zaměřuje na kontroly prázdných bytů.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme