Majitel domů v Přednádraží a nájemníci budou řešit s vodárnami nefunkční kanalizaci

Do ostravských vodáren zamíří návštěva z Přednádraží. Romský aktivista, zástupce ghetta a majitel domů budou jednat o rozbité kanalizaci. Nefunguje už dva roky, a splašky tak prosakují do zdí a sklepů, kde se šíří obrovský zápach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Problematické domy v ostravské lokalitě Přednádraží | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Především kvůli ucpaným přípojkám nařídil stavební úřad vystěhování lidí z ulice. Podle úředníků je totiž ohroženo zdraví místních.

Jestli je možné kanály opravit, případně do kdy, o tom dnes budou s vedením vodáren mluvit zástupci obyvatel ghetta a majitel domů.

Mluvčí nájemníků Jan Bandy se domnívá, že opravy by nebyly tak složité. „Jdu jednat, protože jsem jediný, který opravdu ví, kde je každý kanál, každá díra. Nenechám se odradit, aby mi ukazovali nějaké staré a nesmyslné kanalizační mapy. Pokud by se odstranily ty závady, koupily by se plastové roury a napojily by se na stálý kanalizační systém, protlakovalo se to, tak by to mohlo fungovat bez problémů,“ míní.

O kanalizaci v Přednádraží se vedou dlouhodobé spory. Její vlastnictví si mezi sebou přehazují město a majitel Oldřich Roztočil. Dva odbory magistrátu navíc vydávají protichůdná stanoviska - jeden hlásá, že kanalizace patří městu, a druhý, že jsou tam tři vlastníci.

Ačkoliv stavební úřad už požádal soud o exekuční vystěhování domů, obyvatelé ghetta se stále nevzdali naděje, že získají možnost v bytech zůstat. Rozhodli se zachránit čtyři obydlené budovy, které jsou v nejlepším stavu.

Bouchání kladiv tak znělo ostravským Přednádražím i o víkendu. Muži vymalovali chodby, zakryli díry na střeše a vyklízejí půdu, kde plánují zařídit sušárnu prádla.

Martin Hromádka, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme