Majitelé amerických motorových veteránů mají i s vozy sraz v Chuchli

Ještě před dvěma týdny na chuchelském závodišti při povodni plavaly labutě a kachny, dnes už na trávníku u dostihového okruhu předvádějí řidiči staré americké veterány. Víkendovou přehlídku s názvem American DRAM už podruhé pořádá First Veteran US Car Club Praha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na trávníku u dostihového okruhu předvádějí staré americké veterány | Foto: Evelyna Kulíšková

„Je to takový sen těchto lidí, kteří sbírají auta, že se sejdou pohromadě. Absolutně jsme se nelekli nějaké vody, protože voda přiteče a odteče, i když trochu to bylo cítit. Už to děláme podruhé, loni to bylo opravdu velké. Bylo tady asi 200 aut," říká o festivalu nadšenců do historických amerických aut pořadatel akce Zdeněk Košárek.

Celá akce návštěvníkům nabídne doprovodný zábavný program nebo třeba soutěž elegance. Hlavní disciplínou ale bude předváděčka na rampě.

„Támhle máme předváděcí rampu, kam budou ta auta jednotlivě najíždět a bude se to komentovat s tím, že vyprávíme lidem co to je, kdy to bylo vyrobeno, kolik toho vyrobili, jaký to má výkon, jak dlouho to majitel má a prostě si to vesele tady předvádíme. A o tom to celé je."

Přehrát

00:00 / 00:00

Sraz amerických veteránů popsala Evelyna Kulíšková

Přestože pořadatelé ještě čekají na některé soutěžící, na trávníku u dostihoviště už několik desítek historických skvostů postává.

„Toto je červený cadillac devil rok 1967 convertible, tedy auto bez střechy. Táhle to je zatím nejstarší auto, černý cadillac opera coupe z roku 1924."

„Osmiválcový cadillac, podle originálu. Čalounění, barvy a tak dále.“

„Dřevěný volant, zajímavé hodiny jako kukačky,“ poznamenává reportérka.

„A je tady ještě jedna zvláštnost, že to nemá benzínovou pumpu, má to nádrž vzadu a tady je ruční pumpa, kterou musíte místo sytiče napumpovat vzduch do nádrže, pokud uteče.“

„Má to tady ještě jednu věc, má to kompresor na pneumatiky a tady na doutníky. Říká se tomu opera kupé, jak sedím na malinké sedačce, tak seděla služka a vzadu pán s paní.“

„A tady je místo pro šoféra," popsal majitel auta Vladimír Tichý z Rudné u Prahy, v jehož sbírce září hned několik vzácných amerických veteránů.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme