Majitelé kempů na Berounce vidí letošní sezonu spíš pesimisticky

Před dvěma měsíci trápila Česko velká voda, teď je zase hrozbou sucho. A s ním souvisí i horko. To si letos dávalo načas, zima byla dlouhá a jaro chladné. Hrady a zámky kvůli tomu většinou hlásí nižší návštěvnost. Příliš nadšení nejsou z letošní sezony ani provozovatelé kempů u řeky Berounky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kempování u Berounky | Foto: Petr Kološ

„Na to, že jsme byli od prvního do třetího června zatopení, celý měsíc červen bylo zavřeno a od prvního července zas jedeme, je to myslím dobré. Já jsem spokojená,“ říká Marie Rampasová z Autokempu Karlštejn a dodává:

„Samozřejmě že ten měsíc je znát, ale jinak bych řekla, že ve srovnání s loňskéme je to stejné.“

Některé půjčovny lodí na Berounce si ale stěžují, že zažívají nejhorší sezonu. Jednou z nich je třeba Dronte. Lodě nepůjčují jen na Berounce - i proto mají přehled.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kempy u Berounky navštívil reportér Petr Kološ

„Kdybych to měl srovnat s minulým rokem, sezona je zhruba o padesát procent horší,“ tvrdí majitel půjčovny Míla Pražák. K podobnému číslu se dostává i majitel dalšího kempu:

„Protože byly povodně, v červnu bylo zavřeno, uklízelo se. Teď tady udělali dva špatné jezy, neudělali propust pro vodáky, když lidé zjistí, že musí dvakrát přenášet, tak se seberou a ani sem nedojedou. Oproti loňsku je to horší o 40 procent. Musíme to přežít a uvidíme, že to bude příští rok lepší,“ říká Jaroslav Havlák.

Vodáci v jeho kempu v Srbsku ale svého rozhodnutí vydat se na Berounku nelitovali. Spíš naopak.

„Jedeme z Chrástu na Karlštejn, od soboty do soboty. Na vodu jezdíme jednou za rok, střídáme Vltavu, Lužnici, Berounku a Ohři. Letos byla Berounka na řadě,“ vyprávějí.

Dolní tok řeky aktuálně trápí nízký stav vody. Než cestu sem naplánujete, raději se podívejte na internet nebo se poraďte v půjčovně lodí.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme