Malou kapacitu mateřských škol řeší Příbram výstavbou dvou nových

Město Příbram na konci loňského roku začalo se stavbou dvou nových mateřských školek. Díky tomu se jejich počet ve městě rozšíří z 13 na 15. Na stavbu obou zařízení město použilo peníze, které získalo prodejem budovy bývalé 1. polikliniky. Stavební práce vyjdou s plánovanou zahradou a malým parkovištěm na zhruba 17 miliónů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové školky v Příbrami vznikají v areálu bývalé 8. základní školy | Foto: Radek Ctibor

Jedna školka bude klasická, druhá pak waldorfského typu. Obě zařízení vznikají v areálu bývalé 8. základní školy v Žežické ulici.

„V současné chvíli je převis poptávky pro umístění dětí v mateřských školách. Proto město Příbram přistoupilo k té vlastní výstavbě dvou mateřských školek v areálu bývalé základní školy. Tam by mělo být zřízeno 112 míst. Stavební práce by měly být ukončeny koncem dubna. Během června bude zápis do mateřských škol. A nástup dětí bude od září 2013,“ říká starost Příbrami Pavel Pikrt z ČSSD.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výstavbě nových školek v Příbrami informoval reportér Radek Ctibor

Letošní zápis do mateřských škol se konal v polovině března a bylo jasné, že všechny zájemce uspokojit nedokáže. V současné době se v příbramských školkách nachází 439 dětí, které by na podzim měly jít do prvních tříd.

„Počítáme, že 15 až 20 z nich bude mít odklad nástupu do základní školy. A s otevřením té nové školky na příští rok získáme přibližně 470 míst v našich školkách. Kolik bude tříletých nebo předškoláků, opravdu nedokážu říct, protože nevíme, jak staré děti budou u toho zápisu,“ říká příbramský radní pro školství Juraj Molnár (ČSSD).

Celá stavba vyjde zhruba na 17 miliónů korun, které plně hradí město Příbram ze svého rozpočtu. Podle starosty Pikrta jde o peníze, které město získalo loni z prodeje budovy bývalé I. polikliniky. Kromě školek je do ceny započítána i úprava zahrady a výstavba malého parkoviště.

Možnost zapsat své dítě do nových školek většinou rodiče v Příbrami vítají. „To určitě, protože školek je všeobecně nedostatek a když někdo potřebuje jít do práce třeba jako já, tak velmi uvítám, že budu moct syna zapsat ještě později,“ říká jedna z příbramských maminek Klára.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme