Malý zájem provází volby i referendum o elektrárně v Milovicích

Ve středních Čechách obyvatelé vybírají téměř ze 30 tisíc kandidátů. Volební účast se tam nijak neodlišuje od celorepublikového průměru. Například v Příbrami přišlo hlasovat 31 procent voličů. Nízká volební účast je v Milovicích, kde se kromě voleb koná i referendum o stavbě obří sluneční elektrárny.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komise místního referenda v Milovicích

Komise místního referenda v Milovicích | Foto: Pavel Pavlas

Jak přiblížil reportér Pavel Pavlas, například na Příbramsku, v místě kde je ze středních Čech nejvyšší nezaměstnanost, přišlo hlasovat konkrétně v Příbrami 31 procent voličů.

„Lidé tam vybírají kandidáty do městského zastupitelstva z 15 politických stran a uskupení. Volby tam zatím probíhají v klidu,“ dodal.

V Novém Kníně u Příbrami, kde voliči vybírají ze tří politických stran a sdružení, se chodí volit do budovy muzea. Konkrétně do místnosti bývalé mincovny.

„Kdysi tu tedy sedával purkmistr, který vybíral od havířů vydolované zlato. Historie se tu tak trochu mísí společně s přítomností a také s budoucností,“ uvedl reportér. Doplnil, že v Novém Kníně odvolilo 30 procent lidí.

Malý zájem o volby i referendum

Na opačném konci středočeského kraje - v Milovicích, kde se kromě voleb koná i referendum o stavbě největší sluneční elektrárny ve střední Evropě na bývalém armádním letišti - včera přišlo hlasovat asi jen 11 procent lidí.

„Ani dnes ráno lidé o volby a hlasování moc zájem neměli. Před čtyřmi lety tady volilo 29 procent lidí a pokud by tam byla stejná účasti letos, tak je referendum neplatné a obří slunečná elektrárna by na bývalém armádním letišti mohla vzniknut. A to bez ohledu na to, jak lidé v referendu rozhodnou. Aby bylo referendum platné, muselo by hlasovat víc jak 35 procent lidí,“ dodal.

Katarína Brezovská, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme