Manželé z Karviné spolu už roky docházejí do volební komise. Chtějí si být stále nablízku

Nečekaně mnoho lidí se přihlásilo o práci ve volebních komisích. Například v Karviné museli některé zájemce i odmítat. Paní Danuše má ovšem své místo v komisi jisté, důchodkyně je totiž oporou karvinských voleb už od roku 1990. A z lásky k ní se stal volebním komisařem i její manžel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební komise má v v Libenicích plné ruce práce | Foto: Michal Trnka

Na dnešní volby si 67letá Danuše Istlová oblékla kalhotový kostým s halenkou. Zastává totiž názor, že u voleb by měli komisaři vypadat slušně a důstojně.

Už ani sama neví, kolikrát v komisi seděla, tentokrát se však nebývale těší. „Je to jiný typ voleb. Vidím i na voličích, že to berou jinak. A mám radost z vyšší účasti, že tam nejsme zbytečně,“ připouští.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Andrea Čánová navštívila v Karviné dlouholetou volební komisařku

Pohostinná důchodkyně s brýlemi na očích přiznává, že návraty z volební místnosti bývaly strašidelné.

„Večer po desáté hodině se hlavně v ten pátek bojím, protože v Karviné je nebezpečno chodit domů sama,“ vysvětluje, proč se stal před asi sedmi lety komisařem také její muž.

Manželé Istlovi dohlížejí na průběh voleb v jedné škole, každý ale sedí v jiné třídě. „Chodíme spolu, jsem velmi ráda. Já bych tam bez něho už nešla,“ říká paní Danuše.

SLEDUJEME ONLINE: Volby jsou ve finále, hlas už odevzdala pětina voličů

Číst článek

„Vzhledem k tomu, že už jsme spolu hodně dlouho, tak jsme si na sebe tak zvykli, že mám radost z toho, že manželka chce být pořád se mnou. Už jsem si na ni tak zvykl, že bych taky bez ní nikam nešel,“ dodává pan Josef.

Andrea Čánová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme