Mariánská kasárna v Českých Budějovicích jdou podruhé do dražby

Už do druhé dražby jdou dnes odpoledne Mariánská kasárna v Českých Budějovicích. Objekt do roku 2005 patřil městu, pak jej získala jedna českobudějovická stavební firma, která s ním měla velké plány. Měl tu vzniknout hotel, pivnice, obchodní prostory. Firma ale skončila v insolvenčním řízení a z plánů sešlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mariánská kasárna v Českých Budějovicích | Foto: Lucia Jamrichova

Dražba se koná v Praze. Při té první loni v prosinci se nenašel žádný zájemce. Realitní společnost pro dnešní dražbu snížila vyvolávací cenu z původních 80 na 62 milionů korun.

Realitní odborník Pavel Crha, který se zabývá obchodem s nemovitostmi, míní, že i to je cena dost vysoká: „Myslím si, že cena je poměrně vysoká. Jde spíše o polohu a místo, které je významné a v centru Českých Budějovic. Velké mínus objektu je památková ochrana. Spoustu kupců už asi odradila.“

Skutečnost, že kasárna jsou prohlášená za kulturní památku, totiž komplikuje i záměry případných investorů na přestavbu.

Českobudějovičtí občané ze současné podoby kasáren, která jen chátrají, moc nadšeni nejsou, jak vyplývá z naší krátké ankety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mariánská kasárna v Českých Budějovicích jdou podruhé do dražby - anketa

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme