Masarykovo nádraží v Praze se zatím přestavovat nebude

Některé změny územního plánu Prahy byly pozastaveny. Týkají se i kontroverzních projektů, jako je například přestavba Masarykova nádraží. Rozhodla o tom Rada hlavního města.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykovo nádraží v Praze

Masarykovo nádraží v Praze | Foto: Marián Vojtek

Územní plán se tak zatím nebude měnit u dvanácti významných rozvojových lokalit. Jedním z důvodů je i finanční krize, která zasáhla developery.

"Ta i velmi rozsáhle diskutovaná území, jako byla pražská nádraží, počínaje Masarykovo nádražím po nádraží Žižkov a Smíchov, byla z těchto změn ne vyřazena, ale byla přerušena. A to do té doby, dokud se nevyjasní vztahy týkající se městské části a města," řekl Radiožurnálu radní pro oblast územního rozvoje Martin Langmajer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Primátor hlavního města Pavel Bém z ODS vysvětluje, proč se radní rozhodli pro odklad.

Podle pražského primátora Pavla Béma se jedná o obrovská rozvojová území, na která je třeba zpracovat sofistikované studie. "Dnes ani investoři, ani městské části nebyly schopny doložit adekvátní materiály," vysvětlil Bém, proč se radní rozhodli o odklad změny územního plánu.

Projekty plánované v těchto lokalitách by si vyžádaly investice v řádech stovek miliard korun. Některé z plánů magistrátu narážely na odpor veřejnosti, proti se stavěli i památkáři.

Zbyněk Zykmund, Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme