Masivní akci pražských policistů nepřečkal ani hledaný 'fantom benzinek'

Desítky heren, squatů, ubytoven, ale i chaty v odlehlých částech Prahy procházeli policisté při manévrech, jaké metropole dlouho nezažila. Během minulého týdne zkontrolovali na dva a půl tisíce osob a skoro tři a půl tisíce aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská policie uspořádala velký zátah vůči squatterům | Foto: Policie hl.m.Prahy

Policii se podařilo chytit i muže, který dlouhodobě tankoval u pražských benzinek bez placení. Celkem zadrželi osmdesát podezřelých, především z loupeží, vydírání nebo podvodů. Řada z nich byli amnestovaní vězni.

Rozsáhlou razii v Praze 4 a 10 rozjela policie poté, co tam poslední statistiky ukázaly nápadný nárůst trestných činů. Ty měli často na svědomí propuštění vězni, říká šéf čtvrtého pražského policejního obvodu Luděk Procházka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Evelyna Kulíšková popisuje týdenní akci pražských policistů

„Pravděpodobně amnestovaní po propuštění odjeli do svých bydlišť, kde měli nafasovat různé dávky a podobně,“ uvažuje.

„Postupem času se nám sem na Prahu vrátili a to je skutečně toto období vidět, že nám tam začala vloupání do vozidel a krádeže součástek z vozidel v tomto větším rozsahu. Je poměrně vidět i vloupání do bytů a rodinných domků,“ dodává.

Do terénu proto během minulého týdne vyrazilo přes čtyři sta policistů včetně psovodů, cizinecké policie a kriminálky. Společně kontrolovali vytipované herny, ubytovny, squaty, ale i stanová městečka nebo chaty, kde se často zdržují podezřelé osoby nebo bezdomovci.

Na to pak navázala rozsáhlá dopravní akce. Během středečního odpoledne se policejní hlídky rozmístily na 13 stanovišť po celém čtvrtém obvodu. V nočních hodinách pak obsadily část magistrály.

Dopravní situaci sledovala také monitorovací posádka z vrtulníku. Kontrolám neuniklo téměř žádné projíždějící vozidlo. Policisté tak zjistili přes sto přestupků a třináct řidičů bylo zadrženo za řízení pod vlivem alkoholu nebo drog.

Chytili i fantoma benzínek

Během týdenní razie se kriminalistům podařilo vypátrat také třináct celostátně hledaných lidí. A konečně dopadli i zloděje, který už řadu měsíců zadarmo tankoval u pražských a středočeských benzinek.

„Pokaždé vstoupil do toho prostoru k zaplacení, předváděl, že hledá peníze, pak se vrátil zpátky k vozidlu, zase předváděl, že hledá peníze, nastartoval vozidlo a rychle z místa ujel. Nám se podařilo zdokumentovat celkem 48 jednotlivých případů přečinu krádeže a 25 případů maření úředního rozhodnutí, protože jezdil bez řidičského oprávnění, “ popsal kauzu kriminalista Petr Kolár.

Na zátah podobného rozsahu vyrazili pražští policisté naposledy v listopadu, kdy při třídenní akci zadrželi 57 podezřelých. Loni přitom zaznamenali kolem 72 tisíc trestných činů, což je nejméně za posledních deset let.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme