Masopust oslavila také trojská zoo. Zahradou prošel průvod masek

Masopustní veselí o víkendu ovládlo česká města, vesnice a dokonce i pražskou zoo. Průvod desítek dětí vedl dráb, kominík a krotitel divé zvěře s věčně hladovým medvědem, který se staral kromě jídla také o zábavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavilón gaviálů v pražské zoo byl vybudován v roce 2007 a nese název Čambal – po indické rezervaci, kde tito krokodýli žijí | Foto: Pavel Ullmann

Za rozverným medvědem, který se tu a tam utrhl z řetězu, se po areálu trojské zoo v průvodu vydali děti a rodiče v nejrůznějších maskách. Mezi pavilony se tak najednou procházeli ježci, žirafy, motýli a pandy. Nechyběla ani nevěsta. Všemu ale vévodily šelmy.

„Já mám tygříka - vousy, puntíky, tlapky, čumáček,“ říká malý chlapec.

Průvod obešel spodní část zoo, nejprve kolem papoušků, dál kolem medvídků panda. Tam medvěda poprvé přepadl velký hlad:

Přehrát

00:00 / 00:00

V pražské zoo natáčela redaktorka Evelyna Kulíšková.

„Panda, kde je panda? Vypadá dobře, chutně. Dáme si svačinku. Tak co si tady na paninku vymyslíme, sežereme ji rovnou? Nesežereme, ale musíme dát nějaký úkol. Medvěd pouští jedině, když řeknete básničku o zvířatech. Tak děti pomůžete slečně? Výborně, máme tady tři básničky."

Medvěd se bohužel nenažral ani na druhý pokus.

„Pozor, medvěd je hladový. Sežere ti maminku i s čepicí. Anebo musí maminka zodpovědět zoologickou otázku. Jak dlouhý je ocas hada?" dává hádanku jedna z masek.

Vyhlášený fašank ve Strání na Slovácku přilákal tisíce návštěvníků

Číst článek

Kolem lvice se pak medvěd jen zbaběle proplížil: „Zebry, žirafy a další kopyta doporučuju schovat. To je naše královna, naše Aisha."

Když už ale byl dostatečně daleko, opět měl kuráž. Drápům trojského grizzlyho málem neunikla malá holčička.

„Ledaže by tatínek věděl odpověď na otázku, anebo políbil naši nevěstu. Vzhledem k fousům naší nevěsty se zeptáme, kdo je příbuznější ježkovi. Dikobraz nebo rejsek? Špatně, políbit nevěstu!"

Dětský masopustní průvod v maskách pak zakončilo žonglérské číslo vrchního drába.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme