Masopust slaví také v Libereckém kraji. Nesmí chybět zabijačkové pochoutky a masky

K masopustnímu úterý tradičně patří veselá živá hudba, tanec, zabijačkové speciality a masky. Oslavy masopustu dnes vrcholí i v Libereckém kraji. Veselice se koná například v Železném Brodě na Jablonecku, v Tanvaldu nebo v Jablonci nad Nisou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve skanzenu na Veselém Kopci se otevírá výstava masopustních masek (ilustrační foto) | Foto: Lukáš Peška

Návštěvníci se v Železném Brodě mohou těšit na kulturní doprovodný program a samozřejmě na bohaté občerstvení, zejména uzené maso, slaninu a pochoutky ze zabijačky. Chybět nemůže ani domácí pálenka a teplé alkoholické nápoje pro zahřátí.

V 15 hodin vyšel od místního domu dětí a mládeže Mozaika průvod masek a zamířil na Malé náměstí, kde budou oslavy pokračovat po celé odpoledne.

Masopust má dlouhou tradici. Jednalo o křesťanský zvyk spojovaný s předvelikonoční dobou, kdy lidé drží půst. Masopust představoval poslední možnost, kdy hodovat.

Kořeny masopustu ale sahají až do pohanských dob. Lidé vítali nadcházející sezonu, dojídali zásoby po zimě a připravovali se na novou úrodu a nové přírůstky v chovech.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme