Matějská pouť začíná v sobotu. Jubilejní 50. ročník nabídne na 120 atrakcí

Z areálu holešovického Výstaviště se opět po roce začnou ozývat zděšené výkřiky, nadšené volání z amplionů, zvuky kolotočů a dalších atrakcí. V sobotu totiž začíná už 50. ročník Matějské pouti.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matějská pouť začíná.

Matějská pouť začíná. | Foto: Filip Jandourek

Centrifugy, horská dráha, řetízkáč, autodrom a desítky různých kolotočů a houpaček opět obsadí holešovické výstaviště. Lety vzduchem, bezhlavé pády z několikametrové výšky a další adrenalinové zážitky se lidem ještě evidentně neomrzely.

Jak říká dlouholetý šéf akce Václav Kočka, pouť je místem pro chudé i bohaté, dospělé i děti. „Já jsem sem přivezl malou horskou dráhu, kde se rodiče s dětmi, kteří se bojí na velké horské dráhy nebo adrenalinové atrakce, svezou na té malé horské. Můžou jezdit s rodiči, je to zpátky do pohádky, je to nazdobené, takže se provezou a budou všichni uspokojení, věřte mi,“ tvrdí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co nabídne letošní Matějská pouť, zjišťovala redaktorka Anna Königsmarková

Jubilejní ročník v sobotu zahájí slavnostní průvod a večerní ohňostroj. „Bude tady na zahájení 16 mažoretek, bude program na fontáně, v 19.00 bude veliký ohňostroj. Bude to mít všechny parády, co to má mít pro zahájení Matějské pouti k 50. výročí,“ popisuje Kočka.

Pokud to váš žaludek zvládne, vyzkoušet můžete přes 100 atrakcí. Chybět nebude klasická Lochneska, střelnice, ruské kolo, autíčka pro nejmenší a vláčky. Ty větší stroje opět do Prahy přivezla firma z Nizozemska.

„Největší atrakcí je Booster Hugs, dále velkou atrakci Super Bowl, mají špičkové atrakce, které se pohybují v Evropě. Booster Hugs je takové dlouhé rameno na 60 metrech, které je pět měsíců staré,“ tlumočí slova pana Ordelmana technický ředitel pouti Evžen Thöndel.

Všechny atrakce byly prý postaveny během týdne a jejich obsluhu budou na Výstavišti zajišťovat rovněž lidé z ciziny. Každý stroj prošel už přímo u výrobce bezpečnostní kontrolou. Pořadatelé tak prý udělali všechno proto, aby se neopakovala loňská událost, kdy se kvůli rozbitému kolotoči zranily dvě ženy.

„Samozřejmě každá atrakce prochází roční prohlídkou, která se soustřeďuje na míru opotřebení, prohlídky předepsané výrobcem. My provádíme roční prohlídky. Pokud by to byla nová atrakce, k tomu jsou u nás dány předpisy, kdo pouští úplně novou atrakci do provozu. V současné době ale není na Matějské pouti žádná úplně nová atrakce, která by v provozu ještě nebyla,“ vysvětluje šéf pouti.

Vyzkoušet svou odvahu na horské dráze nebo Katapultu mohou návštěvníci až do 21. dubna. Ceny jednotlivých atrakcí se jako každý rok pohybují od dvaceti do sta korun. 25. března bude program věnovaný opět dětem s postižením.

Anna Königsmarková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme