Mattonka se opět soudí s památkovou asociací. Tentokrát v Pardubicích

Majitel Karlovarských minerálních vod Alessandro Pasquale a zástupce památkové asociace Martin Kadrman se dnes opět sejdou u soudu. Důvodem je hlavně rozdílný pohled na současný stav bývalých lázní Kyselka na Karlovarsku. Obě strany se u soudu nescházejí poprvé, a pravděpodobně ani naposledy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zchátralá Mattoniho vila v Kyselce | Foto: Zdeněk Trnka

Památková asociace za neutěšený stav bývalých lázní Kyselka Mattonku kritizuje dlouhodobě. Vlastníci stáčírny minerálek ale kritiku odmítají a výsledkem jsou nejen letité spory, ale také série vzájemných žalob. Starosta Kyselky Aleš Labík má v této souvislosti na věc jednoznačný názor.

„Jen bych si trošičku přál, aby asociace našla nějakou smírčí cestu ke Karlovarským minerálním vodám. Aby se nezabývali tolik tou minulostí a aby spolu spolupracovali. Myslím si, že to bude k prospěchu věci,“ míní.

To ale zatím nehrozí. Vlastník Mattonky Alessandro Pasquale teď žaluje Martina Kadrmana z Asociace za sérii výroků o Kyselce, Karlovarských minerálních vodách a vlastnických vztazích této firmy.

V pardubické pobočce Krajského soudu dnes bude v 11 hodin pokračovat odročené jednání. A soudce údajně naznačil, že by mohl padnout rozsudek.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme