Mělnické sdružení ochránců zvířat se kvůli provozování útulku znovu obrátilo na ÚOHS

Mělnické sdružení ochránců zvířat už podruhé neuspělo ve výběrovém řízení vyhlášeném městem na provozovatele útulku pro opuštěná zvířata. Vítězná pražská společnost Dogpoint přesto zatím v útulku nepůsobí. Neúspěšný stávající provozovatel totiž opět podal stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), nyní se čeká na jeho verdikt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mělnický útulek pro zvířata v nouzi | Foto: Jana Huzilová

Případ mělnického útulku pro opuštěná zvířata se táhne už rok.

„Důvodem je otázka složitosti procesně právních kroků. Útulek měl být předán fakticky k 1. lednu 2013,“ říká mělnický starosta Ctirad Mikeš z ČSSD.

Už po prvním výběrovém řízení na provozovatele útulku se mělnické sdružení obrátilo na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spor o provozování mělnického útulku pro opuštěná zvířata sleduje reportérka Jana Huzilová

„Stávající provozovatel útulku napadl výběrové řízení s tím, že mělo být postupováno podle zákona o veřejných zakázkách, to znamená řešením nejen nájmem, ale prakticky provozovatelským modelem,“ pokračuje Mikeš.

Ale ještě než padlo rozhodnutí, město raději vyhlásilo novou veřejnou soutěž. I v té opět vyhrála pražská společnost. Mělnické sdružení se znovu obrátilo na antimonopolní úřad.

„Napadli jsme to z toho důvodu, že Dogpoint by měl být v podstatě dvakrát vyřazen. Jednak proto, že při otevírání obálek bylo zjištěno, že jim chybí povinný dokument a kalkulace ceny, a druhá věc je, že Dogpoint nesplňuje ke dni podání nabídky, to je k 14. 5., profesní kvalifikaci. Dokument jim byl udělen až deset dní po podání nabídek,“ vysvětluje důvody stížnosti dobrovolnice Mělnického sdružení ochránců zvířat Jitka Kovaříková.

Je přitom přesvědčená, že se antimonopolní úřad vyjádří ve prospěch sdružení. „Vzhledem ke všem těmto skutečnostem, které jsme schopni doložit, doufáme, že to dopadne tak, jak si myslím,“ doplnila.

Město upřednostňuje nižší cenu a provedení úprav

A co na všechno říká vítěz výběrového řízení, pražská společnost Dogpoint? „Měli jsme domluvené veškeré stěhování, ukončené nájmy skladů, ukončené byty, výpovědi z práce, a dva dny před stěhováním jsme se dozvěděli, že se to ruší,“ popisuje zástupkyně společnosti Michaela Zemánková.

„Mně je fakticky jedno, kdo to bude provozovat. Já jsem akorát chtěl, aby to provozovatel provozoval za výhodných podmínek pro město, a vysoutěžená cena je o 13 procent měsíčně nižší, než byl stávající provozovatel. Za druhé chci, aby se tam eventuálně provedly některé nutné změny, které by zkvalitnily ještě dál péči o nalezená zvířata,“ zdůrazňuje mělnický starosta Ctirad Mikeš.

Předsedkyně Mělnického sdružení ochránců zvířat Jaroslava Tichá | Foto: Jana Huzilová

Obě dvě strany nyní čekají na vyjádření antimonopolního úřadu, které by mělo být známé asi do deseti dnů. Mělnické sdružení ochránců zvířat ale chce podle své předsedkyně Jaroslavy Tiché bez ohledu na výsledek ve svých aktivitách pokračovat.

„Činnost určitě nechceme ukončit, to znamená, že chceme začít znovu. Pravda vždycky vyjde najevo, někdy to trvá trochu déle, někdy ne. Necháme se všichni překvapit, jak to dopadne,“ podotkla Tichá.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme