Měsíc náborů do sportovních klubů chce dětem ukázat cestu ke sportu

Dvě hodiny denně tráví české děti u počítače nebo televizní obrazovky. Tři čtvrtiny z nich si nenajdou ani hodinu denně na sport. Praha chce tento negativní trend změnit a ke sportování chce přivést co nejvíce dětí a teenagerů. Celý měsíc září proto mohou zdarma navštívit pražské sportovní kluby a vybrat si tu aktivitu, která je bude nejvíc bavit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápasníci si mohli vyzkoušet i bojové sporty | Foto: Zdeněk Hejkrlík

Počet dětí s obezitou se v České republice za posledních 15 let ztrojnásobil. Hodiny tělesné výchovy se pro většinu z nich stávají noční můrou.

Měsíc náborů má dětem pomoci překonat ostych. Seznam sportovních oddílů, které jsou dětem zdarma otevřené celé září, najdou jejich rodiče stejně jako v loňském roce na internetu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O akci Sporťáček informuje Anna Königsmarková

„Minulý rok to byl týden sportovních náborů. Veškeré informace byly na webu www.prahasportovni.cz, na které je filtr jednotlivých sportů, městské části a naviguje to tam, kde se rodiče mohou přihlásit. Tento systém funguje i letos,“ říká předseda pražské komise pro sport Petr Bříza z ODS.

Ve výběru má dětem pomoct i sobotní akce v areálu Hamr v Braníku nazvaná Sporťáček. Vyzkoušet si tam děti mohou několik desítek sportů, jako například florbal, tenis, jízdu na koni, motokros nebo veslování. K dispozici bude i ledová plocha na bruslení a umělý sníh na lyžování.

„Naše snaha je představit kompletně všechny sporty,“ potvrzuje ředitel akce Jakub Makalouš a dodává, že tato akce je spíše ochutnávka. Sport, který se zájemcům zalíbí, si pak už pořádně osahají přímo v prostředí klubu a důkladně tak teprve zjistí, jestli je pro ně ten pravý.

Vzorem pro děti bude na místě i několik profesionálních sportovců. Děti ve sportování podpoří plážová volejbalistka Kristýna Kolocová nebo badmintonista Petr Koukal. Pohyb a láska ke sportu mu nedávno pomohly v boji s těžkou nemocí.

Odolnost a odvaha zdolat překážky

„Já mohu říct ze svého pohledu, že jsem byl poměrně vážně nemocný před 2–3 lety. A s čistým svědomím mohu říct, že jestli mě z toho něco dostalo, tak to byly především hodnoty, které mě naučil sport: ať je to bojovnost, ať je to překonávání překážek. Sportovní duch mně strašně pomohl v uzdravení," tvrdí Petr Koukal a dodává, že co se člověk naučí v mládí při sportu, může být zdrojem vnitřní síly a větší odolnosti v dospělosti.

Na akci Sporťáček se představí i sportovní lékaři a fyzioterapeuti, kteří váhavým rodičům doporučí, jaká aktivita je pro jejich děti nejvhodnější. Návštěvníci akce se mohou těšit i na exhibiční vystoupení a autogramiádu.

Anna Königsmarková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme