Města a obce kolem dálnice D2 chtějí omezit vjezd kamionů na svá území

Města a obce ležící na silnici II/425 v Jihomoravském kraji trápí projíždějící kamiony. Těžká vozidla se jízdou po této komunikaci snaží vyhnout placení mýtného na souběžné dálnici D2. Obce od Rajhradu u Brna až po Starovičky na Hustopečsku se teď spojily a chtějí prosadit, aby kamiony měly na silnici omezený vjezd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion | Foto: Tomáš Adamec

„Náš cíl je znemožnit přístup kamionům do našich měst a obcí. A myslím tím velké a tranzitní kamiony, které nemají co dělat u nás, které nevezou zboží třeba do našich firem, ale ty, které prostě sjedou v Brně z dálnice a najedou až někde u Břeclavi a jedou dále na jih,“ potvrdil starosta Hustopečí Luboš Kuchynka z ODS.

Hustopečemi projedou denně stovky kamionů, což se negativně projevuje na životě ve městě. „Než jsme měli spravený průtah, který je dneska nový a hladký, tak pokud byla ještě křivolaká silnice, tak praskaly domy. A teď se to děje v těch obcích, kde ještě průtah hotový není, kde je silnice špatná,“ dodal Kuchynka s tím, že města a obce trápí hluk, prašnost a nebezpečná doprava.

Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme