Města mohou získat právo vykazovat problémové občany

Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o tom, zda město má právo vykazovat problémové občany za své hranice. Kontroverzní návrh předložila bývalá chomutovská primátorka Ivana Řápková, která má s nepřizpůsobivými lidmi řadu zkušeností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romští asistenti Městské policie Ústí nad Labem v Předlicích. Zleva: Michaela Horváthová, Marek Husák, Marcela Horvátová | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Její iniciativa přitom oslovila vedení radnic takřka po celé republice. Nejvíce zabodovala v severních Čechách.

Problémy s nepřizpůsobivými občany má mimo jiné i Most. Město má své problémové oblasti, kde se lidé necítí v bezpečí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si příspěvek redaktorky ČRo Evy Holé o rozhodování o problémových občanech

Náměstkyně mosteckého primátora Hana Jeníčková věří, že podobná opatření by mohla být přínosná.

„Tento návrh by se mně i kolegům líbil. Ostatně vraťme se do doby první republiky, kdy takové předpisy existovaly a co víc, dodržovaly se,“ vysvětluje Jeníčková.

Příslušné opatření by podle ní napomohlo k většímu pořádku ve městech. „Nepřizpůsobiví by měli mít větší respekt a obavy, proto bych tento návrh podpořila,“ dodává náměstkyně.

Samotní obyvatelé Mostu mají obavu, aby se opatření nezneužívalo. Řada lidí si přitom není vůbec jistá, zda má mít město vůbec pravomoc vykazovat problémové osoby.

„To by se muselo hodně zvažovat, aby nedošlo k vyřizování účtů, a aby někdo ze známosti nevykázal někoho, kdo mu je nepohodlný,“ říká jedna z obyvatelek Mostu.

Helena Korecká, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme