Města na Šumpersku čeká rekonstrukce kanalizace, Zábřeh si bere stomilionový úvěr

Šumperský okres má před sebou jednu z největších investičních akcí. Jde o rekonstrukci kanalizace v pěti městech, Hanušovicích, Šumperku, Zábřehu, Mohelnici a Lošticích. Se zahájením prací se počítá v polovině letošního roku. Náklady přesahují 1,6 miliardy korun, přičemž 1,2 miliardy zaplatí Evropská unie, zbytek musí doplatit města.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budování kanalizace /ilustrační foto/

Budování kanalizace /ilustrační foto/ | Foto: Jana Huzilová

Šumperk má peníze připravené v rozpočtu, Hanušovice a Loštice si už vyřídily úvěr a podobnou cestou se rozhodlo jít i město Zábřeh, které má téměř sto let starou kanalizaci.

„Poté, co přišel dopis z Bruselu, že kanalizace byla Evropskou komisí schválena, bylo město Zábřeh vyzýváno, aby do tohoto projektu vložilo částku 75 milionů korun. Protože ale tím město nedisponuje, zabývalo se včera zastupitelstvo podmínkami pro vypsání úvěru,“ uvedl starosta Zábřehu František John.

„Výše úvěru by měla být 75 milionů korun na vlastní kanalizaci, 25 milionů na související práce, opravy komunikací a chodníků. Délka splácení by měla být 10 let,“ upřesnil.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme