Města na Vysočině zaspala. Na MS v biatlonu se prezentuje jen Třebíč

Města na Vysočině zaváhala se svou propagací na mistrovství světa v biatlonu. Jediný, kdo tam má stánek, je kraj Vysočina a město Třebíč. Některá města však tvrdí, že to není jejich chyba a že to je nespravedlivé, protože je o této možnosti nikdo neinformoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na mistrovství světa v biatlonu se prezentuje i město Třebíč | Foto: Michal Malý

Ředitel agentury Vysočina Tourism Tomáš Čihák na to má ale zcela opačný názor. Příležitost podle něj dostali rovnocenně všichni.

„Jsou tu i zástupci z jiných měst, měl jsem možnost je na závodech potkat, ať se zamyslí, proč tu nejsou. Není to určitě chyba Vysočina Tourism nebo kraje. Nabídka šla všem městům Vysočiny rovnocenně, Třebíč byla aktivní a využila ji, proto tady teď je,“ uvedl Čihák.

„Zajímali jsme se o to, jestli ještě někdo další, to nevím. Předpokládám, že tuhle možnost měla taky, je to o komunikaci a spolupráci. Starám se o Třebíč, vznesla jsem dotaz, jestli by to bylo možné, dostala odpověď, že ano, tak jsme toho využili,“ řekla vedoucí třebíčských informačních center Dáša Juráňová.

O prezentaci Třebíče na světovém šampionátu v biatlonu mají největší zájem Němci a Slováci. Právě tyto dvě skupiny turistů se nejvíce zastavují u propagačního stánku města.

Ostatní města podle agentury Vysočina Tourism zájem neprojevila. Promarnila tak příležitost prezentovat se před desítkami tisíc návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Mluvčí města Jihlavy Radek Tulis na to reagoval spíš diplomaticky.

„Jednalo se o tom, jak může Jihlava pomoct mistrovství světa v biatlonu, ale ne o tom, jak by mohl biatlon pomáhat Jihlavě. Nabídku na propagaci města na mistrovství světa si nevybavujeme. To ale není kritika, prostě předpokládáme, že pořadatelé měli trochu jiné starosti než propagaci měst z regionu.“

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme