Města v Moravskoslezském kraji se chystají odkoupit problémové ubytovny

V Moravskoslezském kraji by mohlo zmizet hned několik ubytoven. Karviná, Bohumín nebo i nejlidnatější ostravský obvod Jih chtějí problémová zařízení odkoupit od současných majitelů. Zatímco většina radnic musí na reakci čekat, v Havířově by měl definitivně skončit problémový Merkur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bufet v ubytovně Průkopník | Foto: Andrea Čánová | Zdroj: Český rozhlas

Zhruba 200 současných nájemníků havířovského komplexu Merkur se tak z městské části Podlesí dočasně přestěhuje do hotelového domu Impuls.

Nový majitel celého komplexu už zavřel problémovou restauraci i stánek s alkoholem. V následujících týdnech chce začít s rozsáhlou rekonstrukcí na multifunkční zařízení s malometrážními byty, obchodní zónou a fitcentrem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Města v Moravskoslezském kraji se chystají odkoupit problémové ubytovny. Reportáž Stanislava Janalíka

„V průběhu září bude ukončený provoz ubytovny. Cítíme nějakou povinnost, takže pokud momentální nájemníci hotelového domu dodržují pořádek, samozřejmě se o ně postaráme. Dáme jim adekvátní, ne-li lepší ubytování na Impulsu,“ říká jednatel vlastníka Gabriel Figel.

Odmítá přitom, že by problémové nájemníky jen přestěhoval v rámci Havířova. I s pomocí města chce navíc soukromá firma najít sociálně slabým lidem nový domov.

„Nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. Myslím si, že tam v dnešní době jsou lidé, se kterými se dá pracovat, a myslím si, že najdeme řešení,“ naznačuje komunistický primátor Havířova Daniel Pawlas.

To nedaleká Karviná se chce spolehnout sama na sebe. Za zhruba 30 milionů korun koupí problémovou ubytovnu Kosmos.

„Je to věc, která dneska není zcela pod kontrolou. Vyskytují se tam různé jevy, které nejsou úplně ideální pro bezproblémové soužití lidí, a proto se město rozhodlo tuto ubytovnu koupit,“ potvrzuje karvinský primátor Tomáš Hanzel z ČSSD.

Některá další města už nabídku majitelům ubytoven předložila a čekají na odpověď. Radnice v regionu, které na podobný obchod nemají peníze, pak hlásí, že ještě víc zpřísní kontroly.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme