Město Liberec bude jednat s krajem o budoucnosti letiště pod Ještědem

Letiště v hodnotě 100 miliónů korun dnes bude tématem jednání mezi městem Liberec a Libereckým krajem. Vlastníkem areálu město, které ho chce co nejdříve prodat třeba i soukromému zájemci. Liberecký kraj je ale zásadně proti. Nejraději by letiště koupil, nemá ale dostatek peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště (ilustrační foto) | Foto: Miroslav Tichák

Na letišti po Ještědem přistávají jen sportovní letadla, aerotaxi a záchranné vrtulníky. Mohly by tam přistávat i větší letouny, na investice ale schází potřebných 300 milionů.

Město tyto peníze podle primátora Jiřího Kittnera nemá. "Dokonce si nemyslím, že město Liberec takovéto letiště potřebuje," podotkl primátor.

Liberecká radnice, kde má většinu pravice, se proto rozhodla areál prodat. Levicí ovládaný Liberecký kraj si ale přeje, aby strategické letiště zůstalo samosprávě.

"Pro to, abychom vytvořili podmínky případným investorům, kteří vyžadují v blízkosti svých investic takováto letiště," zdůvodnil už dříve hejtman Stanislav Eichler s tím, že ale kraj nemůže městu za současné ekonomické situace nabídnout tržní cenu - až 100 milionů korun.

Konkrétní nabídku by měl dát Liberci dnes v 10 hodin dopoledne hejtmanův náměstek Martin Sepp. Podle něj je ve hře i výměna letiště za jiné lukrativní pozemky.

Ivana Bernáthová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme