Město Liberec dalo zelenou i druhé ze sporných veřejných zakázek

Město Liberec dalo zelenou i druhé ze sporných veřejných zakázek. Po smlouvě na rekonstrukci historických lázní s pardubickou firmou Chládek a Tintěra podepsala primátorka Martina Rosenbergová i smlouvu na výstavbu bazénu se společností Syner. Podpisu bránily v minulých týdnech nejasnosti kolem zakázek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města Liberec | Foto: Tomáš Adamec

Exprimátor Jan Korytář ze Změny pro Liberec tvrdí, že jsou smlouvy pro město nevýhodné a proto je nutné vyhlásit nové výběrové řízení. Jeho tvrzení měly podpořit posudky od pražských právních kanceláří a protikorupční organizace Transparency International.

Korytářovi bývalí koaliční partneři - sociální demokraté měli ale posudek, který tvrdil, že jsou zakázky v pořádku. Ani Antimonopolní úřad neshledal důvody k zahájení správního řízení.

Aby Liberec nepřišel o evropské peníze, rozhodla se nová primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD) podepsat smlouvy doplněné o dodatky s oběma firmami.

Ivana Bernáthová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme