Město Písek postavilo za čtvrt milionu korun hřiště pro teenagery

V parku nedaleko píseckého letního kina se dnes otevřelo nové street workoutové hřiště. Přítomné posilovací stroje slouží k procvičení celého těla vlastní vahou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Workoutové hřiště v Teplicích

Workoutové hřiště v Teplicích | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Na ploše 20 metrů čtverečních jsou k dispozici například horizontální bradla, horizontální hrazdy, vertikální hrazdy, lavice bez opory zad nebo šikmé lavice pro cvičení břišního svalstva.

Vhodnou lokalitu vybíralo město společně se studenty středních škol formou ankety. Potom vznikla studie možného víceúčelového využití prostoru a následovala další diskuse.

Na podobě hřiště se podílel také písecký spolek mladých lidí Street Workout, který se zaměřuje především na oblast silově vytrvalostních gymnastických cvičení. Má za cíl motivovat zejména teenagery k tomu, aby občas vyměnili počítač za cvičení venku, a udělali tak něco pro své zdraví.

Street workoutové hřiště v Písku je ovšem jenom začátek. Město připravuje velký projekt obnovy areálu letního kina za 6,5 milionu korun. V plánu je například obří lego, tedy překážková zídka z tvárnic s možností vytvoření vlastní sestavy, visutá stezka ve stromech nebo drátěné bludiště.


Zvětšit mapu

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme