Město Prachatice požádá o dotace na zateplení panelových domů

Na skutečnost, že o peníze z programu Zelená úsporám mohou žádat i vlastníci panelových domů, zareagovali radní města Prachatice. Uložili jednateli Městské správy domů a bytů a investičnímu odboru městského úřadu, aby připravili výběrové řízení na zajištění projektů oprav posledních nezateplených domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravené paneláky | Foto: Jan Rosenauer

Kterých domů konkrétně se opatření dotknou upřesnil starosta Prachatic Jan Bauer: "Vytipovali jsme zbývající panelové domy, na které se za posledních 20 let nedostalo. Jedná se o domy Národní 1007, 1008, 1009, 1002, 1003 a Nebahovská 1016."

Místostarosta Prachatic Martin Malý dodal, že podle úvodní studie bude potřeba celkem zhruba 57 milionů korun: "Zateplení pláště, výměna všech oken, rekonstrukce balkónů a zateplení střechy. Rekonstrukce domů 1002 a 1003 přesahuje 16 miliónů korun, domu 1007 téměř 14 miliónů korun, domů 1008 a 1009 okolo 20 milionů korun a dům v Nebahovské přes sedm milionů korun. Jsou to opravdu veliký peníze."

Dotace z programu Zelená úsporám pomůže pouze 20 procenty. Zbytek doplatí město z vybraného nájemného.

Jak podotkl prachatický místostarosta Martin Malý, pokud by město od ledna nepřistoupilo ke zvýšení nájemného v městských bytech, těžko by mohlo vynaložit tolik peněz.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme